Obejrzyj naszą prezentację i oddaj na nas 1% podatku
Szanowni Państwo! Zbliża się wielkimi krokami ostateczny termin
rozliczenia z fiskusem. Tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się komu
przekazać odpis z podatku, zachęcamy bardzo by wspomogli działania
naszej fundacji. Poniżej zamieszczamy link do prezentacji
multimedialnej, z której będziecie się mogli Państwo dowiedzieć o
podejmowanych przez nas działaniach, obejrzeć zdjęcia z realizowanych
projektów, a także posłuchać hymnu pt. „Razem łatwiej”, który jest w
całości dziełem współpracujących z nami artystów.
Na koniec z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy
Państwu, aby ten czas był pełen radości, miłości i ciepła rodzinnego.
A oto link: http://www.youtube.com/watch?v=wPoN8nV904c
Zarząd fundacji „ Wygrajmy Razem” na uroczystym otwarciu super nowoczesnego ośrodka.
15 marca 2013 roku miało miejsce oficjalne otwarcie kompleksu szkolno – wychowawczo – rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej. Ośrodek powstał z połączenia dwóch placówek wychowawczych: Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 imienia Jana Pawła II i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek – Bregułowej.
Ośrodek robi naprawdę niesamowite wrażenie – zachwyca się Karolina Żelichowska. Udało nam się zobaczyć na razie tylko niewielką jego część, ale to wystarczyło. Jest naprawdę super! Nawet nieco żałowałam, że lata szkolne mam już za sobą, bo chętnie skorzystałabym z wielu dobrodziejstw, które oferuje placówka.
Ja bardzo żałuję – mówi Łukasz Baruch, że nie zdążyłem zobaczyć nowej szkoły. Stary ośrodek dobrze pamiętam z czasów, kiedy widziałem, ponieważ mieszkałem dosłownie 200 metrów od niego. Warunki rzeczywiście nie były sprzyjające dla uczącej się młodzieży. Za to teraz wielka zmiana na lepsze.
Ze względu na to, że nasza fundacja ściśle współpracuje z SOSW dla dzieci Niewidomych i Słabo Widzących nie mogło zabraknąć całego zarządu ( mnie, Karoliny Żelichowskiej, Aleksandry Giełżeckiej). Ja z Karoliną miałem przyjemność wziąć udział w artystycznej części uroczystości. Wraz z uczniami i uczennicami a także nauczycielami z obu połączonych szkół zaśpiewaliśmy wspólnie kilka utworów z przesłaniem – w tym nasz fundacyjny hymn pt. „ Razem Łatwiej” ze względu na jego piękne i mądre słowa. Wspólnie z Karoliną i Olą stwierdziliśmy, że nasz hymn doskonale wpisze się w koncepcję uroczystej akademii. Dyrekcja wyraziła zgodę i tak naszą piosenkę usłyszeli wspaniali goście zaproszeni na uroczystość. Po części artystycznej był oczywiście wspaniały tort, wcześniej zaś przecięcie wstęgi
esteśmy bardzo dumni, że w Dąbrowie Górniczej powstała placówka na naprawdę europejskim poziomie!
Dodatkowe informacje i relację z otwarcia ośrodka można znaleźć klikając tutaj:
http://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosc-23756-osrodek_juz_dziala.html



Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska na konferencji w Katowicach
W dniu 14 marca 2013 r. w budynku katowickiego Urzędu Stanu Cywilnego ( tzw. willa Gold Steinów ) odbyła się krajowa konferencja „Miasto edukacyjne – miastem włączającym” w ramach współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Miast Edukacyjnych.
Podczas konferencji, w której uczestniczyło ponad 100 osób z całej Polski, Pani Wice-Prezydent Krystyna Siejna wręczyła nagrody i wyróżnienia za prace wykonane w konkursie artystycznym „Oczy Szeroko Otwarte – Mój Świat”. Prace te uczestnicy konferencji mogli podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie. Ponadto przedstawiciele różnego rodzaju instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych mieli szansę na przedstawić zakres swojej działalności, pochwalić się swymi osiągnięciami i podzielić opiniami i doświadczeniami ze swojej pracy. Pośród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele z Dąbrowy Górniczej, tzn. uczestnicy WTZ „ Otwarte Serca” wraz z opiekunami, a także Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska z fundacji „ Wygrajmy Razem”.
Dla nas – relacjonuje Łukasz Baruch – zaproszenie na konferencję było wyjątkowym wyróżnieniem. Naszą organizację oraz WTZ „ Otwarte Serca” do udziału w spotkaniu wydelegował dąbrowski Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości, jako jednostki prężnie działające na rzecz swoich podopiecznych. Uczestnicy WTZ wystąpili ze swoim świetnym programem kabaretowym, którym zachwycili dąbrowską publiczność podczas naszej grudniowej biesiady artystycznej „ Wygrajmy Razem”. Ja po raz pierwszy wystąpiłem z referatem, którego głównym tematem była twórczość muzyczna i wokalna osób niepełnosprawnych. Opierałem się tutaj głównie na doświadczeniach zdobytych przez niemal 7 lat mojej działalności, a także na działaniach fundacji „ Wygrajmy Razem”. Mojemu wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, w którą sprytnie został wpleciony hymn naszej fundacji. Byłem bardzo zestresowany, ponieważ wszyscy mieli swoje przemówienia zapisane na kartkach, a ja byłem zmuszony referować z głowy. Jakoś jedna dałem radę ( tylko raz się zaciołęm) i jestem z siebie bardzo zadowolony.
Sama konferencja była niezwykle interesująca, bo można było dowiedzieć się wiele na temat działalności innych organizacji z terenu woj. śląskiego. Biorąc pod uwagę, że poszczególne wystąpienia przetykane były występami artystycznymi, a także fakt, że my również mamy świetnych artystów, mam nadzieję, że na kolejnej konferencji będziemy mieli szansę zaprezentować ich talent.
Wygrajmy Razem dla WOŚP
13 stycznia 2013 roku po raz 21 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całej Polsce odbywały się koncerty, pokazy, licytacje i zbiórki pieniędzy na rzecz tej wspaniałej inicjatywy Jurka Owsiaka, która ma na celu pomoc potrzebującym. Dąbrowa Górnicza to miasto, którego mieszkańcy od lat wspierają WOŚP. W tym roku koncerty i imprezy im towarzyszące odbyły się w plenerze (Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce), a także w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej (Dąbrowa Górnicza – centrum).
Przedsięwzięcie w bibliotece zostało zorganizowane przez dąbrowski Pałac Kultury Zagłębia i Urząd Miejski, a do udziału w nim zaproszono m.in. Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską.
Bardzo się cieszymy, że w jakiś sposób mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do akcji Jurka Owsiaka – mówi Łukasz – jest on osobą, z której my staramy się brać przykład prowadząc własną fundację i działając społecznie na rzecz innych. To co dajemy z siebie przy okazji udziału w WOŚP, to nie tylko pieniądze wrzucane do puszki, ale także to co kochamy – czyli nasza muzyka i piosenki.
Łukasz i Karolina zaśpiewali podczas koncertu solo i w duecie popularne utwory zespołów: Perfect , Ira, Lady Punk, czy piosenkarek: Sylwii Grzeszczak, Anny Jantar. Publiczność świetnie się bawiła i nagrodziła artystów oklaskami. Oprócz nich w koncercie wzięły także udział dąbrowskie zespoły amatorskie, a gwiazdą koncertu był zwycięzca drugiej edycji programu X-Factor – Dawid Podsiadło.


- « Poprzednie
- 1
- …
- 203
- 204
- 205
- 206
- 207
- …
- 214
- Następne »



