Przejdź do treści

Fundacja

Fundatorzy: Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska!

Fundacja na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „WYGRAJMY RAZEM” została założona w dniu 11.10.2010 roku w samo południe. Siedziba Fundacji znajduje się w Dąbrowie Górniczej.
Oboje jesteśmy ludźmi, którzy nie chcą być bierni wobec swojej niepełnosprawności, my widzimy się w pracy dla i z innymi!

Od wielu lat zdobywamy doświadczenie w różnych dziedzinach życia społecznego.
Aktywnie włączaliśmy się w pracę dla innych, co dawało i wciąż daje nam poczucie spełnienia i satysfakcji z realizacji naszych marzeń i pomocy innym potrzebującym.

Nasze drogi skrzyżowały się kiedy rozpoczęliśmy pracę w Zakładzie Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Tam w dziale szkoleniowo-doradczym wdrażaliśmy program skierowany do osób z tzw. grup wykluczonych społecznie.

W momencie zakończenia działalności zakładu nie załamaliśmy rąk, podejmując decyzję o dalszej współpracy. Nasza determinacja podyktowana była zdobytym doświadczeniem, pozyskanym w pracy z osobami niepełnosprawnymi, tak więc zdecydowaliśmy się założyć fundację.

Nazwa fundacji wzięła się stąd, iż założyliśmy ją wspólnie, a jak wiadomo razem łatwiej jest pokonywać przeszkody, walczyć z przeciwnościami losu i osiągać zamierzone cele.

Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska

Doszliśmy do przekonania, iż razem możemy więcej, RAZEM musi nam się udać! Skoro tak to nazwa na wspólne przedsięwzięcie nasunęła się sama! WYGRAJMY RAZEM!


Nasza Fundacja przyjęła sobie za zadanie przede wszystkim wspierać talenty ludzi niepełnosprawnych, początkowo chcemy skupić się na twórczości artystycznej, związanej z muzyką i śpiewem, ponieważ ta dziedzina jest nam najbliższa, jednak nie zamierzamy na tym poprzestać i z biegiem czasu będziemy chcieli promować również i inne formy aktywnej działalności osób niepełnosprawnych. Uważamy, że jeśli w człowieku tli się mała iskierka, trzeba wzniecić w nim wielki płomień, jeśli ktoś ma talent, to czasem trzeba pomóc takiej osobie rozwinąć skrzydła, niech ten talent, który posiada wyjdzie na światło dzienne!

W niedługiej przyszłości zamierzamy rozszerzyć naszą aktywność na polu działalności społecznej, które będzie zapewne dla nas sporym wyzwaniem ale i spełnieniem Państwa oczekiwań!

7 Września 2015 Fundacja „Wygrajmy Razem” podczas X Śląskiej Gali została uhonorowana nagrodą Lodołamacz 2015 za wyjątkową aktywność na polu rehabilitacji społeczno – zawodowej osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do aktywnego obserwowania naszych działań oraz w miarę swoich możliwości włączanie się!