Przejdź do treści

Nasi artyści

Fundacja „Wygrajmy Razem” wspiera przede wszystkim, uzdolnione osoby niepełnosprawne z rożnych stron Polski, posiadające pasje i chęci do szlifowania nabytych już umiejętności. Na tej podstronie znajdują się sylwetki artystów, którzy współpracują z Fundacją „Wygrajmy Razem” i których fundacja wspiera. 

Ci wspaniali ludzie są laureatami wielu konkursów wokalnych i festiwali, odbywających się w Polsce, a także za granicą. Koncertują na terenie całego kraju, uczestniczą w ciekawych i wartościowych projektach artystycznych, które dają im szansę współpracy z wybitnymi przedstawicielami świata sztuki. Wielu z naszych przyjaciół – pasjonatów tworzy własną muzykę, pisze teksty piosenek, a nawet książki. Są wśród nich tacy, którzy grają na instrumentach muzycznych. Wszystkich łączy to, że naprawdę pięknie śpiewają. Zachęcamy do poznania ich bliżej i zapraszania do udziału w koncertach i innych projektach. Jeżeli chcecie Państwo gościć u siebie wspaniałych ludzi, pełnych pasji, kochających muzykę i obdarzonych talentem, to skontaktujcie się z Fundacją „Wygrajmy Razem” (zakładka – kontakt). 


Anna Rossa – Katowice: „Żyję w dwóch światach, a moje życie poświęcam temu, żeby te światy rozwijać. Psychologia – to, co mnie najbardziej interesuje to nowoczesne podejście do pracy z emocjami i chorobami. Wiele czasu poświęcam na zdobywanie wiedzy o nazwijmy to psychologicznych nowinkach technicznych, które później wykorzystuję w swojej pracy Muzyka – śpiewanie bywa bardzo przyjemne, ale największą przyjemność sprawia mi tworzenie. Lubię bawić się różnymi dźwiękami i słowami od miękkich, przez kanciaste, aż do szorstkich Marzę o tym, żeby pisać przeboje, kto je zaśpiewa, to już ma mniejsze znaczenie.:-)”

Anna jest z zawodu psychologiem. Jej wielką pasją jest muzyka, której poświęca wolny czas. Jest wokalistką, gra na instrumentach klawiszowych, komponuje i pisze teksty do własnych utworów. Jej dorobek artystyczny, oprócz koncertów, obejmuje wiele festiwali. Za największe osiągnięcia artystyczne uważa: wyróżnienie na Festiwalu Interpretacji Twórczości Marka Grechuty w Krakowie w 2011, finał Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2011, 3 miejsce podczas dziewiątej edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, realizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Śpiewała w duetach z takimi artystami jak: Stanisław Sojka i Artur Rojek. 

Występ artystki w programie The Voice of Poland .

Link do fan page artystki: Anna Rossa 


Elżbieta Kuzio – Tompadła (Koło Świdnicy) – woj. małopolskie: „Zaczęłam śpiewać gdy miałam cztery lata. Do największych sukcesów zaliczam występ z Halinką Młynkową na festiwalu Zaczarowanej Piosenki imienia Marka Grechuty, gdzie otrzymałam drugie miejsce. Dużym sukcesem jest też druga nagroda na Festiwalu Tomaszowska wiosna w 2005 i 2006 roku. Co do marzeń hmmm… chciałabym na chwilę obecną skończyć studia, znaleźć po nich pracę, w której byłabym spełniona. Marzę też o tym, żeby ludzie pełnosprawni nie oceniali niepełnosprawnych przez pryzmat wyglądu i jakichś często wymyślonych stereotypów. Motta życiowego nie mam, ale uwielbiam pewien cytat najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… A poza śpiewaniem kocham spotykać się z przyjaciółmi, uwielbiam moje studia i ludzi z roku”.

Elżbieta Kuzio od lat spełnia swe artystyczne marzenia. Przez długi czas współpracowała z wrocławskim, zespołem młodzieżowym Do Czasu, prowadzonym przez niewidomego piosenkarza i dziennikarza – Leszka Kopcia. Na swoim koncie ma płytę z coverami, której wydanie było jej wielkim marzeniem. Elżbieta mimo kruchej postury zaskakuje podczas śpiewania mocnym głosem o wysokiej skali.


Grzegorz Dowgiałło – Chojnów, obecnie Kraków: „Mam na imię Grzegorz. Nazywam się Dowgiałło. Moim ulubionym kolorem jest czarny, bo kojarzy mi się z bluesem.”

Słów niewiele, bo Grzegorz wyraża siebie przez muzykę, a nie słowa. Multiinstrumentalista (perkusja, klawisze, gitara, harmonijka ustna itp.), kompozytor, aranżer, autor tekstów piosenek i tekstów literackich, wokalista, aktor.

Ukończył Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a następnie studia wyższe na Akademii Muzycznej w Krakowie (kierunek – fortepian jazzowy). Podyplomowo ukończył pedagogikę. Grzegorz jest członkiem zespołu muzycznego „Recicling Band”, stworzonego przez studentów, którzy koncertują na unikatowych instrumentach wykonanych z odpadów.

Jest ponadto współzałożycielem grupy wokalnej „Mezalians Art„, działającej przy Fundacji „Wygrajmy Razem”. Ostatnio realizuje się jako aktor, grając we wrocławskim Teatrze Współczesnym. W spektaklu, wyreżyserowanym przez panią Ewelinę Marciniak, Grzegorz gra tytułowego „Gałgana”, jak również jest autorem muzyki do przedstawienia. Jako wokalista i muzyk koncertuje solo i z zespołami, zarówno w kraju, jak i za granicą (Litwa, Bułgaria, Kuwejt).

Występ Grzegorza Dowgiałło z repertuarem Czesława Niemena.

Karolina Żelichowska – wokalistka, animatorka życia kulturalnego w Dąbrowie Górniczej, laureatka wielu festiwali, wiceprezes Fundacji „Wygrajmy Razem”. Więcej informacji o artystce w zakładce Fundatorzy.

Występ artystki: Karolina Żelichowska śpiewa Lubię kiedy śpiewa Nat King Cole.

Katarzyna Nowak – Wrocław. Prawdziwa kobieta Renesansu. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na kierunkach filologia polska i kulturoznawstwo. Posługuje się biegle językami: angielski, francuski i niemiecki, a w piosenkach, które śpiewa także rosyjskim i ukraińskim. Jest współautorką autobiograficznej książki pt. „Dwanaście kropel życia” (pozostali autorzy Karolina Kasprzak, Roman Chawecki). Ponadto interesuje się audio deskrypcją czyli możliwością opowiadania słowami filmowej, obrazowej akcji. Wzięła udział w polsko – islandzkim projekcie w dziedzinie audio deskrypcji, którego to projektu stała się twarzą i ambasadorem. Katarzyna od wielu lat uczestniczy w rozmaitych projektach artystycznych i festiwalach. Wspaniale gra na gitarze klasycznej i świetnie śpiewa. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, spośród których można wymienić choćby pierwsze miejsce na Festiwalu Szukamy siebie w Kozienicach (2013), czy trzecie miejsce na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Artystka współpracowała z takimi gwiazdami jak: Irena Santor, Urszula, Michał Bajor czy Zbigniew Wodecki, śpiewała z nimi w duecie.

Występ artystki: Katarzyna Nowak śpiewa Ani ust ani sił.

Łukasz Baruch – wokalistka, animator życia kulturalnego w Dąbrowie Górniczej, laureat wielu festiwali, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem”. Więcej informacji o artyście w zakładce Fundatorzy.

Występ artysty: Łukasz Baruch śpiewa utwór Z wielkiej nieśmiałości.

Przemek „Cacek” Cackowski – Grudziądz: „Od lat tworzę jednoosobowy zespół sukcesywnie rozwijających się skrajnych dewiacji muzycznych, oscylujących na granicach różnych gatunków muzycznych: poezji śpiewanej, jazzu, rocka czy ambientu.”

Wypowiedź podobnie jak artysta, nietuzinkowa. Przemek Cackowski to wokalista, instrumentalista (klawisze, gitara), kompozytor, aranżer i autor tekstów piosenek. Jest współtwórcą wielu projektów artystycznych i kilku zespołów muzycznych, jak na przykład: „Ordalia”, „Wallstreet”, „Freeplace”, „Immortal Soul”. Jest również członkiem grupy wokalnej „Mezalians Art”, działającej przy Fundacji „Wygrajmy Razem”. Z zawodu jest technikiem akustykiem, a obecnie studiuje jazz i muzykę estradową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertuje na terenie całego kraju. Od kilku lat współpracuje z grudziądzkim kołem Polskiego Związku Niewidomych, prowadząc z dzieciakami zajęcia wokalno – muzyczne.

Utwory artysty na jego stronie www.


Iwona Zięba – Kraków. Jest niezwykle żywiołową kobietą. Swoją energią zaraża innych, także poprzez muzykę. Ze sceną związana jest od czasów liceum. Jest współzałożycielką i jedną z solistek zespołu „Nadzieja”, który współtworzyła z absolwentami krakowskiego Ośrodka dla Niewidomych i Słabo Widzących.

Iwona Zięba z zawodu jest oligofrenopedagogiem i na co dzień pracuje z niepełnosprawnymi dzieciakami, w jednym z krakowskich przedszkoli. Praca to może wymagająca, sprawia jej mnóstwo satysfakcji i daje poczucie spełnienia. Artystka od kilku lat jest związana z dąbrowską Fundacją „Wygrajmy Razem”, nie tylko jako uczestniczka wielu projektów, realizowanych przez tę organizację, ale również jako Konsultant Artystyczny ze względu na swoje doświadczenie muzyczne i sceniczne.

W swoim dorobku artystycznym ma takie wyróżnienia jak: pierwsze miejsce na Jarmarku Artystycznym w Cieplicach, czy nagrodę Grand Prix, którą zdobyła wspólnie z grupą wokalną „Mezalians Art”. Śpiewała w duetach z takimi gwiazdami jak: Szymon Wydra, Danuta Błażejczyk, Agnieszka Wilczyńska.

Występ artystki: Iwona Zięba śpiewa Najładniej jesteś.

Monika Czerczak – Stargard Szczeciński: „Realizuję swoją pasję, czyli śpiew. Uwielbiam muzykę, literaturę bardzo zróżnicowaną, czasami dobry film, długodystansowe spacery w miłym najlepiej męskim towarzystwie, przyrodę. Mam słabość do przedstawicieli płci przeciwnej, pięknych i pachnących kwiatów, dobrych drinków, a także zwierząt zwłaszcza futerkowych np.: kotów i królików, czyli wszystkich, do których można się przytulić. Kocham śpiew ptaków, szum morza, wspinanie się po górach, spotkania z przyjaciółmi. Mam wiele marzeń, ale opowiadać o nich nie lubię. Zdobyłam 2 pierwsze miejsca: Na OPTAN-ie (Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych) oraz Festiwalu Widzieć muzyką w Bytomiu Odrzańskim.”

Monika Czerczak to wokalistka obdarzona głosem wróżki z bajek Walta Disney’a – ciepłym, delikatnym i zwiewnym. Kiedy jednak potrzeba potrafi dać z siebie wszystko na scenie. Bierze udział w rozmaitych projektach artystycznych, jak na przykład: widowisko poetycko-muzyczne „Wołaniem wołam Cię” z wierszami Ernesta Brylla. Jeśli chodzi o konkursy wokalne, to może się pochwalić m.in. pierwszym miejscem na Festiwalu OPTAN w Grudziądzu i Festiwalu Twórczości Niewidomych pod nazwą Widzieć Muzyką w Bytomiu Odrzańskim.

Występ artystki: Monika Czerczak Kto tak ładnie kradnie.

Michał Karol Wiśniewski – Rypin. Wolontariusz w rypińskim Domu Dziecka, gdzie podopieczni nazywają go wujkiem. Wolny czas spędza w towarzystwie swoich przyjaciół, którzy tak jak on muzykują, pilnie się uczą i grają na wielu instrumentach. Uwielbia jezz i polskiego jezzmena Tomasza Stańko, kulturalne imprezy, a także zupę pomidorową. Jest wielkim fanem Michaela Jacksona. Jest także fanem samochodów retro.

Mimo, że od dziecka choruje na astmę, a ostatnio na colitis ulcerosa jest zawsze uśmiechniętym i pogodnym młodym człowiekiem, któremu nigdy nie brak sił na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. Jego marzeniem jest pracować w szpitalu gdzie mógłby rehabilitować chore dzieci. Chciałby też jeździć starym samochodem i grać na trąbce.

Na razie spełnia się w pasji jaką jest muzyka i śpiew. Jest prawdziwym lwem scenicznym, co zawsze zbudza ogromny aplauz publiczności. Dzięki udziałowi w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki miał możliwość zaśpiewać z takimi gwiazdami jak: Kayah czy Maciej Miecznikowski.


Aleksandra Gudacz – Kraków. Ola to niezwykle wrażliwa osoba otwarta na ludzi i świat. Najwięcej radości daje Jej w życiu śpiew i występy na scenie, a oprócz tego możliwość pomagania innym. Dlatego też udziela się charytatywnie w szpitalu specjalistycznym im. Józefa Ditla w Krakowie, tam też śpiewa podczas różnego rodzaju uroczystości.

Przygoda wokalistki z muzyką rozpoczęła się jeszcze w czasach liceum, kiedy to jako solistka śpiewała w szkolnym zespole „Magiczna siódemka”. Następnie artystka ukończyła krakowskie studium organistowskie. Dzięki temu nauczyła się grać na instrumentach klawiszowych. Przygoda muzyczna Aleksandry trwa nieprzerwanie od kilkunastu lat, a dorobek artystyczny ma niezwykle bogaty.

Składają się na niego takie sukcesy jak: nagroda Grand Prix na Festiwalu Szukamy siebie w Kozienicach, 1 miejsce na Jarmarku Kulturalnym w Cieplicach oraz na Festiwalu Widzieć inaczej w Turku. Wielokrotnie brała udział w prestiżowym konkursie wokalnym jakim są Ciechocińskie Impresje Artystyczne. Za dotychczasowe, największe osiągnięcie Ola uznaje kwalifikację do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Podczas koncertu finałowego tego konkursu zaśpiewała z piosenkarką Anną Wyszkoni.


Mariusz Trzeciak – Wrocław. Na scenie występuje od kilkunastu lat. Początkowo związany był z wrocławskim zespołem „Do Czasu” działającym przy tamtejszym Ośrodku dla Niewidomych i Słabo Widzących. Obecnie współpracuje z rockowym zespołem p. n. „Kroki”, z którym nagrał płytę Pt. „Śliczne dziewczęta starzeją się szybciej”. Mimo, że Mariusz śpiewa w kapeli rockowej jego ulubionym muzycznym stylem jest soul. Ciepły głos wokalisty o niezwykłej barwie zachwycił jurorów na wielu konkursach muzycznych. W 2009 roku artysta wyśpiewał III nagrodę podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wystąpił wtedy w duecie z piosenkarką Anią Dąbrowską.

Wśród zdobytych przez niego nagród jest również Grand Prix Jarmarku Artystycznego w Cieplicach i Grand Prix Festiwalu Widzieć Muzyką w Bytomiu Odrzańskim.

Od 2012 roku Mariusz jest członkiem grupy wokalnej „Mezalians Art” działającej przy Fundacji „Wygrajmy Razem”.

Występ artysty, podczas „Dotyku Dźwięku” 2015: Mariusz Trzeciak śpiewa Bo jak nie my to kto.

Agata Zakrzewska – Warszawa: „Jestem studentką Muzykologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Muzyka jest moją największą pasją – zarówno śpiewanie, jak i gra na fortepianie, organach, komponowanie własnych utworów, a także słuchanie muzyki klasycznej, poezji śpiewanej, jazzu, rockowej i alternatywnej. Uwielbiam śpiewać piosenki z głębokim, mądrym tekstem m.in. Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, a wzorem kompozycji są dla mnie piosenki Włodzimierza Korcza. Jestem dwukrotną laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej, Festiwalu KOROWÓD im. Marka Grechuty w Krakowie. Moim największymi osiągnięciami są: III miejsce i Nagroda Publiczności na I Ogólnopolskim Festiwalu Śpiewamy Młynarskiego w Sopocie, Grand Prix na Ogólnopolskim Fetting Festiwal i Festiwalu Piosenki z Duszą.”

Występ artystki: Agata Zakrzewska śpiewa Moja miłość największa.

Katarzyna Wachnik – Radzyn Podlaski, obecnie Warszawa. Jest żywiołową i energiczną wokalistką, która doskonale czuje się na estradzie. Kasia brała udział w wielu festiwalach muzycznych zdobywając liczne nagrody. Zdobyła m.in. I miejsce na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanym przez fundację Anny Dymnej. Ten konkurs pozwolił jej na współpracę z takimi gwiazdami jak Ewelina Flinta, czy Łukasz Zagrobelny.

Ponadto Kasia od kilku lat z przyjemnością uczestniczy w tzw. Wierchowych Spotkaniach realizowanych przez Fundację „Pro Artist” Andrzeja Brandstattera. Są to koncerty, w których Kasia śpiewała z takimi gwiazdami jak na przykład: Katarzyna Wilk. Dzięki współpracy z zakopiańską Fundacją Jędrka Brandstattera, nasza młoda artystka miała również szansę współpracować z orkiestrą samego Adama Sztaby.

Występ artystki podczas „Dotyku Dźwięku” 2015: Kasia Wachnik Ja płaczę.

Patrycja Malinowska – Kuniewo, obecnie Płock. Artystka studiuje Filologię Angielską, jak również poznaje różne techniki masażu. Jej największą pasją jest muzyka i występy sceniczne. Koncertuje w Polsce i za granicą. Występowała m.in. w Belgii, Chorwacji, Słowacji i Czechach. Wierni widzowie telewizyjnego show Must Be the Music mogli być świadkami sukcesu duetu „Czarno to widzę”, który Patrycja stworzyła ze swym kolegą Patrykiem. Sympatyczna para dotarła aż do finału programu.

Patrycja od lat współpracuje z Fundacją „Pro Artist” Andrzeja Brandstattera. Jest również laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i innych, ogólnopolskich konkursów, gdzie zdobywała liczne i najwyższe nagrody.

Występ artystki podczas „Dotyku Dźwięku” 2015: Patrycja Malinowska The power of love.

Zespół wokalny „Mezalians Art” – projekt realizowany w ramach działalności dąbrowskiej Fundacji „Wygrajmy Razem” wspierającej artystów niepełnosprawnych z całej Polski.

Pomysłodawcą zespołu jest Łukasz Baruch z Dąbrowy Górniczej – niewidzący wokalista – pasjonat, działacz społeczny, współzałożyciel i Prezes Fundacji „Wygrajmy Razem”. Początkowo Łukasz tworzył duet z Grzegorzem Dowgiałło z Chojnowa – niewidomy od urodzenia kompozytor, aranżer, autor tekstów, multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (kierunek – fortepian jazzowy).

Nazwa zespołu stanowi żart wynikający z tego, iż związek (sceniczny) pasjonata z wykształconym muzykiem stworzył swoistego rodzaju artystyczny mezalians – stąd z humorem i dystansem dwaj przyjaciele postanowili nazwać zespół „Mezalians Art”.

W 2011 roku duet wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Niewidomych Widzieć Muzyką w Bytomiu Odrzańskim. W konkursie tym koledzy zdobyli I miejsce, co zachęciło ich do rozwinięcia dalszej współpracy. W projekt zaangażowali się artyści współpracujący na co dzień z Fundacją „Wygrajmy Razem”: Iwona Zięba z Krakowa, Mariusz Trzeciak z Wrocławia, Przemek „ Cacek” Cackowski z Grudziądza jak również współzałożycielka i Wiceprezes Fundacji „Wygrajmy Razem” – Karolina Żelichowska.

W wymienionym powyżej składzie, zespół odniósł wielki sukces na kolejnym (2012 rok) Festiwalu Widzieć muzyką zdobywając nagrodę Grand Prix! co zaowocowało recitalem zespołu otwierającym festiwal w roku 2013. Zachęcona sukcesami grupa przyjaciół przygotowała program artystyczny składający się z wielu hitów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. W repertuarze ich znalazły się przeboje takich zespołów jak: „Bee Gees”, „Electric Light Orchestra”, „The Rubbetes”, „Budka Suflera”, „Bracia” itd.

Z w/w programem zespół wziął udział w kilku koncertach. Na zaproszenie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” przyjaciele zaśpiewali w warszawskich Łazienkach podczas półfinałów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Ponadto koncertowali w poznańskim schronie kultury Europa czy we Wrocławiu. Byli również gośćmi specjalnymi VI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dotyk Dźwięku w Dąbrowie Górniczej. W 2015 roku „Mezalians Art” (ponownie na zaproszenie Pani Anny Dymnej) zaśpiewał podczas krakowskiego koncertu „Zwyciężać Mimo Wszystko” wśród takich gwiazd polskiej sceny jak: Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Halina Mlynkova, Maria Sadowska czy Adam Nowak z zespołu „Raz Dwa Trzy”.

Ciekawostką jest fakt, że członkowie grupy z racji tego, iż mieszkają w różnych miastach ćwiczą za pośrednictwem Internetu. Aranże do utworów, poszczególne głosy i chórki nagrywane są przez Grzegorza Dowgiałło i rozsyłane e-mailem do pozostałych przyjaciół. Łukasz Baruch zajmuje się managementem, organizacją i reżyserią koncertów, jak również doborem repertuaru i konferansjerką. Fakt, że mimo niewielu prób artyści potrafią stworzyć ciekawe show, świadczy nie tylko o ich talencie, ale również ciężkiej pracy i zaangażowaniu we wspólne tworzone dzieło. Pokazują zarazem, jak wielką wartością jest przyjaźń – mimo dzielącej ich odległości.

Mezalians Art śpiewa na krakowskim rynku, podczas koncertu „Zwyciężać Mimo Wszystko” organizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Momo Wszystko”. Kraków, 7.06.2015 .