OGÓLNOPOLSKIE PRZEGLĄDY PIOSENKI OSÓB NIEWIDOMYCH “DOTYK DŹWIĘKU”

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych i Słabo widzących „Dotyk Dźwięku” to cykliczne wydarzenia artystyczne o charakterze plenerowych koncertów.

Obecnie Przegląd „Dotyk Dźwięku” jest organizowany w ramach Dni Dąbrowy Górniczej przez Fundację „Wygrajmy Razem” i Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Artystki z Przeglądu "Dotyk Dźwięku"

Warto wspomnieć, że pomysłodawcą tych plenerowych koncertów na dużej scenie w parku gen. Hallera z udziałem wybitnie uzdolnionych artystów z niepełnosprawnością wzrokową jest społecznik – Łukasz Baruch, który zanim został prezesem Fundacji „Wygrajmy Razem” między innymi wraz z Małgorzata Gębczyńską – pracownikiem PKZ organizował już od 2008 roku Przegląd „Dotyk Dźwięku”.

Relacje z niektórych edycji Przeglądu „Dotyk Dźwięku” oraz występy artystów zapraszanych do tego projektu przez Fundację „Wygrajmy Razem” można oglądać na naszym oficjalnym kanale You Tube.

Poniżej znajdują się informacje o realizowanych przez Fundacje „Wygrajmy Razem” wraz z Partnerami ubiegłorocznych edycjach tego projektu: