Przejdź do treści

Łukasz Baruch w jaworznickim Laboratorium Biznesu

14 Maja 2026, Prezes naszej Fundacji – Łukasz Baruch uczestniczył jako ekspert w wydarzeniu pod tytułem „Godność osób z niepełnoprawnościami. Wiedza, która zmienia perspektywę”, realizowanym przez Jaworznickie Laboratorium Biznesu.

Łukasz został zaangażowany do udziału w wydarzeniu dzięki rekomendacji Pani Mai Jaworskiej – Wiceprezesce Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Podczas spotkania, na które zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnego biznesu i instytucji, Łukasz Baruch w rozmowie z Moniką Kuś, przekonywał do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Opowiadał jakie korzyści dla obu stron (firm i pracowników z niepełnosprawnościami) mogą wyniknąć z zatrudniania ludzi z różnymi dysfunkcjami. Na przykładzie własnych doświadczeń, związanych z działalnością Fundacji „Wygrajmy Razem”, Baruch udowadniał, jak wielki potencjał może tkwić w ludziach, którzy przez ogół są postrzegani jako niezaradni.

Przypominamy, że nasza organizacja od 15 lat działa prężnie i wciąż się rozwija, mając na swoim pokładzie 9 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Podczas spotkania Łukasz Baruch konkludował, że jego marzeniem jest, aby osoby z niepełnosprawnościami były postrzegane przez pryzmat swoich, często ogromnych zasobów, a nie tylko deficytów. Tego typu wydarzenia z udziałem ekspertów, jak również potencjalnych pracodawców z otwartego rynku pracy są niezwykle cenne, ponieważ edukują i pozwalają przełamać bariery mentalne, a tym samym zwiększyć szansę na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy za zaproszenie.

Łukasz Baruch, Monika Kuś i publiczność
Spotkanie w Jaworznie z Przedsiębiorcami z dnia 14.05.2026

Koncert na Dzień Mamy

Już wkrótce, święto naszych, kochanych mam. Z tej okazji artyści Fundacji „Wygrajmy Razem” (Vitalina Duda, Rita Razumenko, Łukasz Baruch) zaśpiewają koncert w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Górniczej – Okradzionowie.

Wokaliści przy akompaniamencie Vitaliny wykonają zarówno pieśni religijne o Matce Boskiej, jak i świeckie utwory dedykowane naszym rodzicielkom z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, Kazimerza Kowalskiego czy Violetty Villas. Występ zaplanowany jest na niedzielę 24 maja po mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na koncert w dniu 24 maja - szczegóły w poście.
Koncert „Tylko Ty Mamo”

Projekt IPE MOON w SP numer 8

IPE MOON w dąbrowskich szkołach i przedszkolach, nie przestaje nas zadziwiać, zwłaszcza kiedy dzieci zadają ciekawe pytania na temat świata osób niewidomych. Nie inaczej było podczas dzisiejszych warsztatów w Szkole Podstawowej numer 8 w Dąbrowie Górniczej.

Łukasz Baruch kilkakrotnie udzielał odpowiedzi na pytania uczestników zajęć z klas pierwszych i drugich, dla których najdziwniejsze do zrumienia było to, że można mieć szeroko otwarte oczy, a jednak nic nie widzieć. Czyżby osoby niewidzące powinny mieć przez cały czas zamknięte oczy?

📝Na tej fotografii, Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch razem z uczennicami i uczniami, przeprowadzają krótki eksperyment: Łukasz wykonuje jakiś gest, a w tym samym czasie, dzieci zasłaniają dłońmi swoje oczy… Przez chwilę uczestnicy warsztatów nie widzą co się wokół nich dzieje.

Uczennice i uczniowie w ławkach, zasłaniają dłońmi oczy. Łukasz macha dłonią w ich stronę. Obok niego stoi Karolina.
Pierwsze spotkanie w SP numer 8

Maraton kulturalny z Cantabile

Wczoraj, w godzinach popołudniowych na Dąbrowskiej Akademii WSB wystąpił chór seniorów „Cantabile” działający w ramach współpracy uczelni z naszą fundacją.

Pasjonaci muzyki pod kierownictwem Vitaliny Dudy, zaśpiewali koncert w repertuarze którego znalazły się popularne, polskie przeboje. Występ odbył się w ramach wydarzenia pod hasłem „Międzyuniwersytecki Maraton Kulturalny”.

Chór i publiczność.
Chór, publiczność – widok z perspektywy widza.

Spotkanie w studio Records

Wczoraj 3.05.2026, zrealizowaliśmy pierwszą sesję nagraniową w studio „Records” Pawła Wietrzyńskiego, z którym nasza fundacja współpracuje już od wielu lat. To właśnie u Pawła w Sosnowcu nagrywaliśmy płytę fundacyjnego zespołu Mezalians Art „Razem łatwiej”, jak również piosenki dla dzieci, które towarzysza nam podczas spotkań muzycznych w ramach projektu MOON.

Tym razem, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dąbrowa Górnicza, uczestniczki kolejnej edycji warsztatów wokalnych ŚPIEWALNIA, nagrywały swoje, solowe piosenki w aranżacji Vitaliny Dudy i reżyserii Łukasza Barucha. Praca w studio nagrań jest wymagająca, ale daje dużo frajdy i stanowi niezapomniane doświadczenie dla artystów. Mogą zobaczyć, jak pracuje się w profesjonalnym studio, jak wygląda sprzęt i jak działa. Najistotniejszy jest zaś fakt, że adepci sztuki wokalnej biorą czynny udział w tworzeniu,a wyprodukowane nagrania będą dla nich pamiątką z warsztatów ŚPIEWALNIA, jak również doskonałym materiałem artystycznym, na przykład do udziału w konkursach.

Dziewczyny ze ŚPIEWALNII dały sobie radę znakomicie, a materiał pofrunął do maestro Grzegorza Dowgiałło, który zajmie się masteringiem. Gotowe piosenki będziemy oczywiście zamieszczać na naszym kanale You Tube.

Kolaż fotografii w studio "Records" - proces nagrywania piosenek. Na fotografiach uczestniczki warsztatów, Łukasz Baruch, Vitalina Duda oraz Paweł Wietrzyński.
Sesja nagraniowa uczestniczek warsztatów ŚPIEWALNIA – 3.05.2026