Przejdź do treści

Muzycznie we Wrocławiu

Dzielimy się dobrymi wieściami! Kasia Nowak odwiedza dzieci z wrocławskich przedszkoli.

Tym razem, spotkała się z maluchami z przedszkola numer 110 i opowiedziała im muzyczną baśń pod tytułem „Smok ze smoczej jamy”. Czyżby było troszkę krakowskiej magii, przy dźwiękach gitary?

Na fotografii: Kasia Nowak gra na gitarze, wokół niej dzieci, siedzące na dywanie.

Kasia Nowak gra na gitarze, wokół niej dzieci, siedzące na dywanie.

Spotkania w dąbrowskich przedszkolach

W tym tygodniu odwiedziliśmy dzieci z dąbrowskich przedszkoli numer 39 i 29. Wizyty – warsztaty z cyklu „Miej Obraz Osoby Niewidomej”.

Wspominaliśmy o nauce śpiewu, a teraz będzie nieco o zdobywaniu wiedzy poprzez wspólną zabawę. Łukasz Baruch, Karolina Żelichowska i Justyna Margielewska przygotowali dla najmłodszych wyzwania takie jak: bezwzrokowe szukanie maskotki, rozpoznawanie po zapachu produktów spożywczych, albo po ich smaku (każdemu zdarza się pomylić sól i cukier), czy nalewanie wody do szklanki z pomocą czujnika poziomu cieczy. Kolejne warsztaty MOON już wkrótce!

Było również troszkę wyzwań dla młodych przewodników osób niewidomych, fanów tyflografik i oczywiście dla wszystkich zdolnych i ciekawskich bohaterów.

Zdjęcie grupowe - Łukasz Baruch i przedszkolaki.
Zdjęcie grupowe – Łukasz Baruch i przedszkolaki.

Kolejne warsztaty ŚPIEWALNIA

Przypominamy, że w środy, Łukasz Baruch i Vitalina Duda prowadzą warsztaty wokalne ŚPIEWALNIA. Instruktorzy spotykają się z uczestniczkami w ząbkowickim Domu Kultury i właśnie tam szlifują nowe, wokalne talenty.

Warto wiedzieć, że tym roku Dom Kultury w Ząbkowicach (jednostka Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej) świętuje swoje 70 lat. Oznacza to, że co najmniej kilka pokoleń Dąbrowianek i Dąbrowian mogło skorzystać z oferty tej placówki i rozwijać swoje pasje. Nasz projekt ŚPIEWALNIA to kolejny, nowy rozdział w działalności DK Ząbkowice.

Na fotografii: Łukasz Baruch, Vitalina Duda i jedna z uczestniczek warsztatów. Łukasz udziela jej rad, jak prawidłowo trzymać mikrofon podczas występów na scenie.

Łukasz Baruch, Vitalina Duda i jedna z uczestniczek warsztatów. Łukasz udziela jej rad, jak prawidłowo trzymać mikrofon podczas występów na scenie.
Ostatnie warsztaty ŚPIEWALNIA

Co słychać we Fundacji Wygrajmy Razem?

Nie śpimy – działamy! Wczoraj, uczestniczki warsztatów wokalnych ŚPIEWALNIA, pod czujnymi uszami Łukasza i Vitaliny, pracowały nad interpretacją swoich piosenek.

Dzisiaj, Łukasz, Karolina i Justyna odwiedzili dzieci z przedszkola numer 39 (Mydlice – dzielnica Dąbrowy Górniczej) ze swoimi warsztatami, realizowanymi w ramach Integracyjnego Programu Edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej”.

Kolaż z 3 fotografii: instruktorzy wokalni wraz z jedną z uczestniczek ŚPIEWALANI, dzieci dotykają wypukłych ilustracji oraz inne ujęcie kiedy przedszkolaki, zasłaniają dłońmi swoje oczy, żeby zrozumieć, czym jest ciemność.

Kolaż z 3 fotografii: instruktorzy wokalni wraz z jedną z uczestniczek ŚPIEWALANI, dzieci dotykają wypukłych ilustracji oraz inne ujęcie kiedy przedszkolaki, zasłaniają dłońmi swoje oczy, żeby zrozumieć, czym jest ciemność.
ŚPIEWANIA i MOON czyli nasze warsztaty

Ostatnie spotkanie w będzińskiej SP13

Dzisiaj z akcją „Miej Obraz Osoby Niewidomej” zawitaliśmy do Szkoły Podstawowej numer 13 w Będzinie. Było to ostatnie spotkanie w tej placówce.

Uczennice i uczniowie z klas 4, 7, 8 mogli doświadczyć świata osób niewidzących poprzez udział w takich wyzwaniach jak: bezwzrokowe odnajdywanie zabawkowych posiłków na talerzu, poruszanie się po sali z biała laską, a nawet dowiedzieli się jak udzielać pomocy osobom niewidomym – wcielając się w rolę przewodników.

Warsztaty prowadził Łukasz Baruch. W sumie, spotkaliśmy się z 26 klasami z tej placówki! To było wspaniałe wyzwanie. Dziękujemy Annie Jaworskiej za koordynacje zajęć z ramienia szkoły, która pomagała nam przy organizacji wyjazdowych warsztatów. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość!

Doświadczenie z talerzem - na nim plastikowa kanapki i owoc
Bezwzrokowe szukanie posiłku na talerzu – zegarze