Przejdź do treści

Zespół Mezalians Art wystąpił w Warszawie

4 maja 2013 w sobotę, w amfiteatrze usytuowanym w przepięknym Parku Łazienkowskim w Warszawie odbył się koncert półfinałowy 9 edycji Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” im. Marka Grechuty organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Spośród 31 półfinalistów (utalentowane osoby niepełnosprawne) fachowe jury (wśród jury m.in.: Ewelina Flinta – piosenkarka, Wojciech Malajkat – aktor, Barbara Wrzesińska – aktorka) wybierało 12 artystów, którzy w czerwcu zaśpiewają na krakowskim rynku w duetach z polskimi gwiazdami sceny muzycznej.

Gościem specjalnym warszawskiego koncertu był zespół Mezalians Art tworzony przez członków Zarządu Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” – Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską, oraz ich przyjaciół – Iwonę Ziębę z Krakowa, Grzegorza Dowgiałło z Chojnowa, Mariusza Trzeciaka z Wrocławia i Przemka Cackowskiego z Grudziądza. Przypominamy, że zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Łukasza Barucha i Grzegorza Dowgiałło, którzy poznali się właśnie dzięki udziałowi w Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”. Podobnie Iwona, Mariusz i Przemek są finalistami i laureatami tego prestiżowego konkursu wokalnego dla utalentowanych muzycznie osób niepełnosprawnych. Artyści z Mezalians Art od kilku lat są także związani współpracą z naszą fundacją. Brali oni udział w takich projektach jak Przegląd „Dotyk Dźwięku”, koncert pn. „Śpiewaj razem z nami”, czy Biesiada Artystyczna „Wygrajmy Razem” (info i zdjęcia dotyczące wymienionych imprez w linkach „realizowane projekty” i „galeria”.

Dla członków grupy wokalnej wielkim przeżyciem był występ na scenie, na której kiedyś stawali w szranki biorąc udział w festiwalu. Przyjaciele zaśpiewali 4 utwory, wśród których nie mogło zabraknąć hymnu Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” pt. „Razem łatwiej” skomponowanego przez Przemka Cackowskiego i zaaranżowanego przez Grześka Dowgiałło. Tekst napisała Monika Dziura. W ich wykonaniu warszawska publiczność usłyszała również piosenkę stołecznej Fundacji „Przyjaciele” pt. Życie jest piękne”. W trakcie śpiewania refrenu: „bądź jak ptak, co wolny jest” na scenę dumnie wkroczył piękny paw, (których mnóstwo jest w Parku Łazienkowskim) i zatrzymał się przed śpiewającymi artystami. Wydawało się, że ta zabawna sytuacja została wyreżyserowana. Po koncercie gratulacje zespołowi składała Pani Anna Dymna, a także opiekun artystyczny festiwalu – Pani Irena Santor. Pani Santor powiedziała zespołowi, że jest dumna z tego, iż uczestnicy festiwalu rozwijają się i podejmują własne inicjatywy społeczne i artystyczne.

Jeśli chodzi o dalsze plany zespołu, to będzie on również gościem specjalnym podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku” w Dąbrowie Górniczej. Impreza odbędzie się 2 czerwca 2013 roku w ramach 3-dniowego święta miasta.

Już teraz wszystkich Państwa zapraszamy na przegląd (więcej informacji wkrótce). O zespole Mezalians Art można poczytać we wcześniejszych wpisach na naszej stronie internetowej. Wkrótce można też będzie obejrzeć i posłuchać nagrań z opisanego występu na youtube wpisując nazwę zespołu.