Przejdź do treści

ZAPRASZAMY NA VII PRZEGLĄD „DOTYK DŹWIĘKU” W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Już po raz siódmy duża scena w dąbrowskim parku Hallera, w niedzielne popołudnie 1 czerwca 2014 będzie gościła utalentowanych wokalnie artystów z dysfunkcją wzroku, którzy przyjadą z całej Polski, aby zaśpiewać dla dąbrowian w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku”.

Koncert odbędzie się w ramach Dni Dąbrowy Górniczej. Przedsięwzięcie, które w 2008 roku wymyślił dąbrowski wokalista i działacz społeczny – Łukasz Baruch wspólnie z pracownikiem PKZ – Małgorzatą Gębczyńską, stało się już jednym ze stałych punktów programu artystycznego podczas corocznego, 3-dniowego dąbrowskiego święta.

W tym roku popisom wokalnym uczestników Przeglądu będzie po raz pierwszy towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta pod kierownictwem muzyka i dyrygenta – Ireneusza Dustera. Zgromadzona publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać, ale i wspólnie z artystami zaśpiewać największe polskie przeboje.

Obok wokalistów z Bydgoszczy, Warszawy, Stargardu Szczecińskiego, czy Krakowa (wymienieni na plakacie), w koncercie weźmie udział gościnnie młody wokalista z dąbrowskiego MOPT – Sebastian Dudzik. Niezwykle wysoki poziom wokalnych umiejętności zaproszonych artystów połączony z akompaniamentem świetnie grających muzyków dąbrowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej gwarantują mnóstwo wrażeń i dobrej rozrywki.
Głównym organizatorem VII odsłony przeglądu „Dotyk Dźwięku” jest fundacja „Wygrajmy Razem”.

Współorganizatorami koncertu są: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, dąbrowski SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, jak również Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej.

Patronami honorowymi tego posiadającego już swój prestiż i markę przedsięwzięcia zostali Wicemarszałek Województwa Śląskiego i Prezydent Dąbrowy Górniczej. Opiekę medialną nad przeglądem roztoczyli: Polskie Radio Katowice, Dziennik Zachodni i portal Nasze Miasto, magazyn Nasze Sprawy

Projekt jest współfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Prezentacje muzyczno-wokalne w ramach „Dotyku Dźwięku” rozpoczną się o godzinie 16.00.

dotyk dzwieku 2014