Przejdź do treści

Zapraszamy na Festiwal Ludzi Aktywnych i koncert naszych artystów.

W sobotę 22 września w Parku im. Gen. Hallera rozpocznie się Festiwal Ludzi Aktywnych czyli zagłębiowskie Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Rozległy teren parku wypełnią namioty i stoiska fundacji, stowarzyszeń, organizacji obywatelskich i grup inicjatywnych. Zamysłem imprezy jest ukazanie siły i potencjału organizacji z tzw. III sektora i tworzących je ludzi. Twórcy przedsięwzięcia czyli Biuro Organizacji Pozarządowych przy Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej, a także Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości obiecują wiele atrakcji dla mieszkańców miasta jak: Happeningi, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, pokazy sportowe itp. Będzie można także zasięgnąć rady osób zaangażowanych w integrację niepełnosprawnych, czy porozmawiać z osobami zajmującymi się pomocą społeczną. Wszystkie te zabiegi będą miały na celu przybliżenie społeczności naszego miasta działań, idei a także inicjatyw jakie podejmują organizacje pozarządowe. Impreza FIP odbywać się będzie w dniach 22 i 23 września w ramach trwającego od 19 września Festiwalu Kultury „ZagłębieWood”.

Fundacja „WYGRAJMY RAZEM” bierze udział w tym przedsięwzięciu po raz pierwszy. W sobotę i w niedzielę w parku będzie można spotkać naszych wolontariuszy, którzy będą kwestować z puszkami na rzecz organizowanej w grudniu Biesiady Artystycznej „Wygrajmy Razem”. Wolontariusze będą również rozdawać ulotki przybliżające pokrótce zakres działalności naszej organizacji i zachęcające do wspierania jej inicjatyw. Podczas tak ważnego wydarzenia społeczno-kulturalnego nie może zabraknąć muzyki w naszym wykonaniu. 22 września około godziny 17 Łukasz Baruch zaśpiewa z akompaniamentem Miejskiej Orkiestry Dętej przeboje m.in. zespołu Queen, Michaela Buble, czy Zbigniewa Wodeckiego. W niedzielę zaś (23.09) mieszkańców Dąbrowy i okolić zapraszamy na koncert pn. „Śpiewaj razem z nami” w wykonaniu zespołów wokalnych Mezalians Art i Nadzieja, oraz współtworzących je solistów: Iwony Zięby z Krakowa, Grzegorza Dowgiałło z Chojnowa i Mariusza Trzeciaka z Wrocławia. Artyści, którzy już niejednokrotnie dali popis swoich wokalnych umiejętności podczas koncertów Realizowanych przez Fundację „WYGRAJMY RAZEM” będą mieli szansę ponownie zabłysnąć na dąbrowskiej scenie. W ich wykonaniu usłyszymy polskie i zagraniczne przeboje takich zespołów i piosenkarzy jak: Queen, The Rubettes, Shakin Dudi, Maryla Rodowicz czy Mietek Szcześniak. Covery zostaną w większości zaaranżowane przez multiinstrumentalistę – Grześka Dowgiałło i innego znakomitego aranżera Piotra Tarasewicza, a zespół Nadzieja wykona kilka autorskich utworów. Podczas koncertu będzie można również usłyszeć# śpiewający Zarząd Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” – czyli Karolinę Żelichowską i Łukasza Barucha. Liczymy, że zgromadzona publiczność w myśl tytułu koncertu zaśpiewa razem z nami.

Projekt jest finansowany ze środków gminy Dąbrowa Górnicza.

Więcej na temat Festiwalu FIP i „ZagłębiaWood” można znaleźć na: http://www.ngo.dabrowa-gornicza.pl/dabrowskie-forum/1543-przycz-si-do-fip-u