Przejdź do treści

Zapraszamy na ETNOMI – etniczną imprezę charytatywną na rzecz Emilki!!!

Nie od dziś wiadomo, że prawdziwa siła drzemie w ludzkich sercach, które często łączą się, aby wspólnie działać dla dobra potrzebujących – zwłaszcza tych najmłodszych i jeszcze bezbronnych wobec różnych przeciwności losu.

24 kwietnia (czwartek), w sosnowieckim klubie studenckim REMEDIUM spotka się wiele ludzi o dobrych serduszkach, aby spędzić miło czas, posłuchać etnicznej muzyki granej na niecodziennych instrumentach, a przede wszystkim wesprzeć chorą Emilkę.

Emi jest wcześniakiem, urodzonym z dużym niedotlenieniem mózgu, spowodowanym zacięciem się w windzie szpitalnej podczas porodu Agnieszki Gebus. W wyniku tych tragicznych okoliczności u Emilki stwierdzono w wieku 1.5 roku mózgowe porażenie dziecięce. Na chwile obecną Emilka, która jest podopieczną fundacji „Zdążyć z Pomocą” nie chodzi. Opinie lekarzy dają nadzieję, że to się zmieni. Jednak jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy Emilka będzie bardzo mocno rehabilitowana.

Oczywiście potrzebne są pieniążki i właśnie dlatego wspaniała wolontariuszka, oligofrenopedagog – Marta Zyśko organizuje imprezę charytatywną podczas której będą takie atrakcje jak: warsztaty bębniarskie, teatr eksperymentalny w dźwiękach etnicznej improwizacji, czy występ czeskiego artysty, którym jest Ondřej Smeykal – wirtuoz gry na didgeridoo. Będą etniczne stroje i malowanie ciał. Wszystko dla Emilki!!!

Zabierzcie dużo pieniędzy i przybywajcie, bo wstęp jest bezpłatny. My też tam będziemy, ponieważ fundacja „Wygrajmy Razem” jest Patronem Honorowym imprezy i jednym, z jej sponsorów.

ETNOMI