Przejdź do treści

ZACZAROWANA NAGRODA DLA FUNDACJI „WYGRAJMY RAZEM”

19 listopada 2012 Zarząd Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” otrzymał z rąk Pani Anny Dymnej nagrodę „PRZYJACIELA ZACZAROWANEGO PTASZKA”.

Uroczystość wręczania nagród za wsparcie i pomoc w osiąganiu artystycznych sukcesów uczestnikom festiwalu organizowana przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Biuro Organizacyjne Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” ma już kilkuletnią tradycję. Po każdej z edycji tego prestiżowego konkursu wokalnego dla wybitnie utalentowanych osób niepełnosprawnych Pani Ania podczas konferencji odbywającej się w siedzibie Telewizji Polskiej S. A. wręcza „zaczarowane jajka” gwiazdom, jurorom (znani aktorzy, poeci, piosenkarze) i innym osobom i instytucjom zaangażowanym w festiwal. Każdy z finalistów konkursu ma także prawo nominować do tej nagrody – symbolu ludzi i instytucje, które pomogły mu w spełnianiu artystycznych marzeń. Takie prawo miał również Prezes Zarządu Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” – Łukasz Baruch (finalista konkursu w latach 2007, 2008, 2010). Dzięki niemu takie podziękowanie otrzymali: Małgorzata Gębczyńska z Pałacu Kultury Zagłębia (za zaangażowanie i współtworzenie Przeglądu „Dotyk Dźwięku”), dąbrowski SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych (za wsparcie przy realizacji Przeglądu „Dotyk Dźwięku”), nauczycielka orientacji przestrzennej z dąbrowskiego SOSW – Pani Krystyna Łabuś (dzięki niej Łukasz zgłosił się do festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”), jak również instruktorzy z Pałacu Kultury Zagłębia: Pani Elżbieta Kaźmierska i Pan Jerzy Kołodziej (za przygotowanie wokalne Łukasza i pomoc w nagrywaniu materiałów artystycznych do konkursu). W tym roku Biuro Festiwalowe pod dyrekcją Pani red. Z TVP2 – Marty Kądzieli postanowiło przyznać tę prestiżową nagrodę Fundacji „WYGRAJMY RAZEM”.

Jest to dla nas wielka radość i wyróżnienie – cieszy się Łukasz Bruch. Od początku istnienie fundacji w projektach, które realizujemy biorą udział laureaci „Zaczarowanej Piosenki”. Łączy nas przyjaźń i wspólna pasja, lubimy ze sobą przebywać i robić razem fajne koncerty. Dzięki projektom, które realizujemy utalentowani artyści mają szansę popisać się swoimi umiejętnościami przed publicznością, co daje im wiele radości i satysfakcji.

Jesteśmy wdzięczni, że nasza praca na rzecz zdolnych ludzi jest doceniana – mówi Karolina Żelichowska – to naprawdę dodaje nam skrzydeł i motywuje do zwiększenia wysiłków i podejmowania nowych wyzwań.

Wśród nagrodzonych w tym roku oprócz naszej fundacji znalazły się także takie znakomitości jak: aktorzy – Emilian Kamiński i Andrzej Seweryn, czy popularny zespół Pectus.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i cieszymy się, że Fundacja „WYGRAJMY RAZEM” stała się pełnoprawnym członkiem zaczarowanej rodziny!

fot.Marek Kowalski
fot.Marek Kowalski
fot.Marek Kowalski