Przejdź do treści

Za nami koncert inaugurujący działalność naszej fundacji

Za nami pierwszy koncert, który zainaugurował rozpoczęcie działalności naszej Fundacji. To było wspaniałe widowisko, cudowna uczta dla uszu na którą przybyło bardzo dużo ludzi. Pojawiło się również spore grono osób z rady miejskiej Dąbrowy Górniczej. Poza tym zaszczycił nas swoją obecnością Prezydent Zbigniew Podraza, który na sam koniec wygłosił krótkie przemówienie, podziękował za piękny wieczór i wręczył dyplomy wszystkim uczestnikom koncertu. Nie mogło również zabraknąć Dyrektora Pałacu Kultury Zagłębia-Grzegorza Perza, który na początku powiedział parę słów witając wszystkich. Poza tym przyjechała Katarzyna Herbuś z Radia Katowice oraz Telewizja Telpol.

Przed wejściem na sale nasi wolontariusze rozdawali wszystkim przybyłym kalendarzyki na 2011 rok z logo naszej fundacji oraz adresem strony internetowej.

Sam koncert poprowadziła Jadwiga Kosakowska i Łukasz Baruch. Po mowie powitalnej prowadzących rozpoczęła się przepiękna część artystyczna, którą rozpoczęła Karolina Żelichowska dwiema piosenkami, pierwsza z repertuaru Anny Jantar – „Żeby Szczęśliwym Być” a druga z rep. Paulli- „Od Dziś”. Zaraz po niej wspaniały wokalista i aranżer Tomek Kowalik akompaniując sobie na fortepianie odśpiewał utwór „Can you Feel the Love Tonight”- z rep. Eltona Johna i utwór „Sielanka o Domu”- z rep. Wojciecha Bellona, w którym jako chórzystka towarzyszyła mu Iwona Zięba z Krakowa. Ten duet Tomek z Iwoną przygotowali przed samym koncertem, a mimo to zabrzmiał on pięknie.

Występowi każdego z uczestników towarzyszyła przygotowana przez wolontariusza Andrzeja Kosakowskiego foto prezentacja. Na ekranie umieszczonym z boku sceny ukazywały się zdjęcia artystów przedstawiające ich udział w różnych koncertach i festiwalach.

Następnie na scenie pojawiła się Ola Pozorska uczennica OSW dla niewidomych i słabowidzących w D.G, która wykonała „Opowieść” z rep. Edyty Bartosiewicz w towarzystwie szkolnego kolegi Radosława Bernstocka. Radek akompaniował wokalistce na fortepianie. Drugą piosenką w wykonaniu Oli było „Ludzkie Gadanie” z rep. Maryli Rodowicz, gdzie w chórkach śpiewała Aneta Trybulec-nauczycielka z OSW. Z każdym kolejnym utworem zaczynało się robić coraz bardziej klimatycznie i nastrojowo. Publiczność zaś nagradzała wykonawców gromkimi brawami! Później przyszła kolej na Anię Haupkę, również wychowankę dąbrowskiego OSW , która w duecie z Małgorzatą Łydką-nauczycielką fizyki, ale też wspaniałą flecistką zaśpiewała utwór z rep. Zdzisławy Sośnickiej „Julia i ja” .Na gitarze elektrycznej przygrywał jej wspomniany już wcześniej R Bernstock. Kolejnym utworem jaki usłyszeliśmy była przepiękna kompozycja z rep. Haliny Frąckowiak pt. „Jak pięknie by mogło być”.

Po Ani na scenie Pałacu pojawiła się ponownie Iwona Zięba (tym razem jako solistka), która przygotowała na fundacyjny koncert kompozycję Katarzyny Hrynkiewicz „O aniołach” i utwór „O tym jak wigilijna noc wychodziła za mąż” z rep. Elżbiety Adamiak. W pierwszym utworze artystce akompaniowała na fortepianie sama autorka muzyki oraz utalentowany gitarzysta ze Świebodzic – Bernard Sosnowicz. W drugiej piosence Iwonie towarzyszyły już dwie gitary: Bernarda i Kasi.

Grzegorz Dowgiałło z Chojnowa– wspaniały wokalista, pianista i jazzman fantastycznie zaśpiewał i zagrał standard z rep. Louisa Armstronga „What a wunder full Word”. Następnie porwał publiczność brawurowym wykonaniem „Prześlicznej wiolonczelistki” Skaldów. Oczywiście nie mogło zabraknąć rzeczonej wiolonczelistki. Była nią uczennica dąbrowskiej szkoły muzycznej Klaudia Szczepanik.

Jako ostatnia pojawiła się na scenie wspaniała wokalistka, skrzypaczka-Angela Wawrzyk z Czeladzi, która zachwyciła swoim aksamitnym głosem wykonując piosenkę „Halleluyah”. Jedną ze zwrotek zagrała oczywiście na skrzypcach. Wreszcie w jej wykonaniu zabrzmiał jeden z największych hitów Whitney Huston „I will always love you”.

Po tym wspaniałym występie prowadząca koncert Jagoda Kosakowska zaprosiła na scenę wszystkich artystów. Aby zaakcentować to iż koncert inaugurujący działalność fundacji „Wygrajmy Razem” odbywa się w ramach organizowanego przez Urząd Miejski Dąbrowy Górniczej „Kiermaszu Świątecznego” ,oraz to, że Święta Bożego Narodzenia wokaliści pod przewodnictwem Łukasza Barucha zaśpiewali wspólnie przepiękną piosenkę pt. „Święty czas” z rep. grupy Pin. To jednak jeszcze nie był koniec koncertu. Wielką radością dla wszystkich było pojawienie się Angeliki Chrapkiewicz-Gądek reprezentującej fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Angelika powiedziała kilka słów w imieniu swoim i zarządu krakowskiej fundacji. Na zakończenie, ponieważ publiczność domagała się bisu, goście wykonali wspólnie ze wszystkimi wolontariuszami i opiekunami „Znak pokoju”. Zrobiło się bardzo wzniośle a do tego serdecznie… i świątecznie :).

W ten sposób zakończył się wspaniały koncert z udziałem cudownych pasjonatów kochających muzykę i śpiew. Oczywiście było jeszcze wspomniane na początku wręczenie dyplomów przez Prezydenta Miasta i słodkich paczek przygotowanych przez fundację.

Koncert „Wygrajmy Razem” był dla nas wszystkich wielkim wydarzeniem. To pierwszy projekt, który zrealizowała nasza fundacja. Mimo, iż mieliśmy niewiele czasu na jego przygotowanie wszystko udało się znakomicie. Sami jednak z pewnością mielibyśmy trudności z przygotowaniem tego przedsięwzięcia, dlatego chcemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas wsparli.

Dziękujemy zatem:

  • Urzędowi Miejskiemu za możliwość zorganizowania koncertu w ramach „Kiermaszu Świątecznego”
  • Pałacowi Kultury Zagłębia za współorganizację
  • Kancelarii finansowo księgowej „GABE” za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu koncertu.
  • Dziękujemy fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i firmie „Dragon”
  • Dziękujemy również przedstawicielom mediów (TV „Telpol”, Radio Katowice) za zainteresowanie.

Wszystkim wolontariuszom:

  • Aleksandrze Baruch
  • Aleksandrze Giełżeckiej
  • Renacie Pozorskiej
  • Andrzejowi Kosakowskiemu

Przede wszystkim zaś wielkie podziękowanie należy się naszym wspaniałym artystom, bez których koncert by się nie odbył i publiczności, która tak licznie przybyła by razem z nami cieszyć się i świętować.

Mamy nadzieję, że spotkacie się z nami za rok na kolejnym koncercie.

Zapraszamy serdecznie do naszej galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z opisanego wydarzenia.

Koncert Inauguracyjny

Koncert Inauguracyjny

Zarząd Fundacji „WYGRAJMY RAZEM”.