Przejdź do treści

WYGRALIŚMY RAZEM FESTIWAL !!!

Chcemy z radością poinformować że nasz zespół Mezalians Art w składzie: Łukasz Baruch, Grzegorz Dowgiałło z Chojnowa, Mariusz Trzeciak z Wrocławia, Iwona Zięba z Krakowa i Karolina Żelichowska zdobył nagrodę Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Niewidomych „Widzieć Muzyką” w Bytomiu Odrzańskim (koło Zielonej Góry)!!!

To naprawdę nasz wielki, spory sukces – mówi Łukasz Baruch – Radość jest tym większa, że nie spodziewaliśmy się takiego werdyktu jury.

Konkurs w Bytomiu Odrzańskim jest jednym z tych na które ja i większość z moich przyjaciół jeździmy bardzo chętnie ze względu na panującą tam, prawdziwie rodzinną atmosferę. Prawie wszyscy członkowie naszego zespołu w ostatnich latach zdobyli już nagrodę Grand Prix na tym festiwalu i dlatego nie przyszło nam do głowy, że moglibyśmy go wygrać.

Jeśli chodzi o nasz repertuar ( piosenki : „ Sugar Baby Love” – The Rubettes i „ Au sialalala” Shakin Dudiego ), to postanowiliśmy załamać tradycję śpiewania trudnych i ambitnych utworów z pięknymi tekstami. Chcieliśmy się zabawić i rozgrzać publiczność. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę!

Ja byłam na tym konkursie po raz drugi – wspomina Karolina Żelichowska – Czułam się świetnie, ponieważ zdążyłam już poznać wielu uczestników , a z Grześkiem, Mariuszem i Iwoną często przecież współpracujemy przy realizacji fundacyjnych projektów. Był to dla mnie również sprawdzian, bo pierwszy raz śpiewałam z Mariuszem i Iwoną w chórku. I dałam radę! Mieliśmy w zasadzie tylko jedną próbę, którą był występ podczas ubiegłotygodniowego koncertu „ Śpiewaj razem z nami” w Dąbrowie Górniczej. Na szczęście wcześniej Grzesiek nagrał nam głosy do chórków, więc mogliśmy się przygotować w domu. Fajne jest to, że mimo, iż mieszkamy w różnych miastach, to jesteśmy w stanie przygotować razem takie świetne show.

Mezalians Art miał być tylko zespołem okazjonalnym, stworzonym na okoliczność udziału w festiwalu „ Widzieć Muzyką”. Rysuje się jednak przed nim przyszłość, ponieważ piątka przyjaciół zgodnie z konkursową zasadą będzie brała udział w przyszłorocznym koncercie inaugurującym XIV edycję konkursu w Bytomiu Odrzańskim. Rodzą się pomysły na repertuar i nadzieje na wspólne śpiewanie podczas różnorakich imprez.

Na koniec trzeba dodać, że piosenki zespołu świetnie zaaranżował niezastąpiony Grzesiek Dowgiałło. Trzymajcie kciuki za tę nową grupę wokalną, a jeśli chcecie posłuchać jak śpiewali to zapraszamy :
http://www.youtube.com/watch?v=FSJH-j3GRno
http://www.youtube.com/watch?v=_EcUTAjPXhs