Przejdź do treści

Wygrajmy Razem – Fundatorem nagrody na Festiwalu „Widzieć Muzyką”

W miniony weekend (26 – 27.09) odbyła się XVI Edycja Festiwalu Twórczości Niewidomych „Widzieć Muzyką” w Bytomiu Odrzańskim (województwo lubuskie). Jak co roku zjechali do miasta wspaniali artyści z terenu całej Polski.

Poziom tegorocznego konkursu był jak zwykle bardzo wysoki, a publiczność mogła być po raz kolejny świadkiem, jak ogromną wrażliwością i talentem są obdarzone osoby dotknięte dysfunkcją wzroku.

Tegoroczny festiwal wygrał (mieszkający obecnie w Krakowie) Piotr Tarasewicz – wokalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów, rodem z Bytomia Odrzańskiego.

Po raz trzeci już jednym z fundatorów nagród w konkursie jest Fundacja „Wygrajmy Razem”. Jury tegorocznego festiwalu przyznało ufundowaną przez naszą fundację kwotę 300 złotych w kategorii akompaniament, a otrzymał ją Józef Głąb z Krakowa.

Józef to laureat wielu ogólnopolskich festiwali, w których bierze udział od ponad 30 lat! Tego artystę można śmiało nazwać krakowskim bardem, któremu na muzycznej drodze towarzyszy nieodłączna gitara. Cieszymy się ogromnie, że nagrodę Fundacji „Wygrajmy Razem” otrzymał to właśnie on. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli gościć tego artystę jako uczestnika jednego z naszych projektów. 

Józef Głąb