Przejdź do treści

Wygrajmy Razem dla WOŚP

13 stycznia 2013 roku po raz 21 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całej Polsce odbywały się koncerty, pokazy, licytacje i zbiórki pieniędzy na rzecz tej wspaniałej inicjatywy Jurka Owsiaka, która ma na celu pomoc potrzebującym. Dąbrowa Górnicza to miasto, którego mieszkańcy od lat wspierają WOŚP. W tym roku koncerty i imprezy im towarzyszące odbyły się w plenerze (Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce), a także w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej (Dąbrowa Górnicza – centrum).

Przedsięwzięcie w bibliotece zostało zorganizowane przez dąbrowski Pałac Kultury Zagłębia i Urząd Miejski, a do udziału w nim zaproszono m.in. Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską.

Bardzo się cieszymy, że w jakiś sposób mogliśmy dołożyć naszą cegiełkę do akcji Jurka Owsiaka – mówi Łukasz – jest on osobą, z której my staramy się brać przykład prowadząc własną fundację i działając społecznie na rzecz innych. To co dajemy z siebie przy okazji udziału w WOŚP, to nie tylko pieniądze wrzucane do puszki, ale także to co kochamy – czyli nasza muzyka i piosenki.

Łukasz i Karolina zaśpiewali podczas koncertu solo i w duecie popularne utwory zespołów: Perfect , Ira, Lady Punk, czy piosenkarek: Sylwii Grzeszczak, Anny Jantar. Publiczność świetnie się bawiła i nagrodziła artystów oklaskami. Oprócz nich w koncercie wzięły także udział dąbrowskie zespoły amatorskie, a gwiazdą koncertu był zwycięzca drugiej edycji programu X-Factor – Dawid Podsiadło.

Wygrajmy Razem WOŚP
P1050949