Przejdź do treści

Wycieczka do studia filmów animowanych w Bielsku – Białej

18.08.2016 to był baśniowy finał warsztatów animacyjnych… Dzieci i młodzież biorąca udział w projekcie „Artystyczne inspiracje poprzez animacje” udałą się z wizytą do Bolka i Loka, Smoka Wawelskiego, Baltazara Gąbki, psa Reksia oraz Kuby i Śruby.

Finał warsztatów z tworzenia filmów animowanych nie byłby przecież taki sam bez spotkania w bielskiej wytwórni filmów rysunkowych. Najpierw były opowieści o tworzeniu klasycznych animacji, (można było dotknąć celuloidy, barwne filtry i wiele innych elementów), a następnie przekonać się jak tworzy się efekty dźwiękowe do animacji…

anima29

Ostatnim etapem wycieczki była krótka prelekcja jak dziś wykonuje się filmy, a jak to było kiedyś… I oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnej fotografii z Bolkiem i Lolkiem!

W ramach odwiedzin w wytwórni filmów animowanych nasi artyści obejrzeli jeszcze klasyczne animacje: o Reksiu, Bolku i Lolku oraz o Kubie i Śrubie…

Przypominamy, że w ramach niniejszego projektu odbyły się zajęcia z tworzenia animacji dla słabo widzących i niewidomych młodych artystów w Węgierskiej Górce. Inicjatywa ta nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego PFRON.

W ramach projektu odbędzie się jeszcze we wrześniu  konferencja, na której będą min. prezentowane powstałe filmy animowane!

To jeszcze nie koniec emocji! Więcej fotografii jest dostępna w galerii i na profilu Facebook Fundacji „Wygrajmy Razem”.