Przejdź do treści

Wspomnienia z projektu „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” 2017

Na tegoroczny projekt „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” (18 – 19.11.2017) złożyły się dwa koncerty tematyczne. Pierwszym z tych wydarzeń był koncert muzyki filmowej pod tytułem: „Muzyczne przeboje filmowe”, zrealizowany w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia, a drugim koncert grupy wokalnej MEZALIANS ART w dąbrowskim Klubie VILLA MODA.

plakat

Na scenie Sali Teatralnej PKZ wystąpili artyści reprezentujący różne regiony Polski (od Dąbrowy Górniczej i okolic po Rypin). Obok słabo widzących i niewidomych wokalistów, swoje umiejętności zaprezentowali dąbrowscy tancerze ze szkoły „Marengo”, przygotowując na te okazję układy choreograficzne do muzyki z filmu „Dirty Dancing” i „Deszczowa Piosenka”.

Artyści koncertu "Muzyczne Przeboje Filmowe"
Tancerze ze szkoły "Marengo"

Z racji faktu, że koncert był filmowy, nie mogło zabraknąć na nim najlepszych cytatów z polskiego i zagranicznego kina, przedstawionych w formie multimedialnych fragmentów, wywołujących uśmiech na twarzy publiczności. O dobry humor artystów zadbał również konferansjer – Jerzy Skoczylas z kabaretu „Elita”, który na tę okoliczność przygotował kilka satyrycznych wierszy i jeszcze wcielił się w finałową rolę Wodzireja, śpiewając wraz ze wszystkimi wokalistami oraz z publicznością hitz tego dzieła pod tytułem „Piosenka radość w nas rozpala, la la la”.

W roli akompaniatora koncertu wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta Dąbrowy Górniczej przyczyniając się do wyjątkowej i profesjonalnej oprawy muzycznej tego wydarzenia. 

Konferansjer Jerzy Skoczylas i orkiestra

W trakcie koncertu zostały wręczone statuetki ELFÓW i SUPER ELFY, które otrzymali przedstawiciele dąbrowskich firm (przedsiębiorstwo SARPI i Dąbrowskie Wodociągi), oraz wolontariusze na co dzień wspierający Fundację „Wygrajmy Razem”.

Laureaci statuetek ELFY 2017

Na kolejną część projektu, składał się koncert w dąbrowskim klubie jazzowym VILLA MODA z dnia 19.11.2017. Na scenie wystąpiła grupa wokalna „Mezalians Art” złożona z 6 artystów, pochodzących z różnych stron Polski: Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch (Dąbrowa Górnicza), Iwona Zięba (Kraków), Mariusz Trzeciak (Wrocław), Grzegorz Dowgiałlo (Chojnów), Przemek „Cacek” Cackowski (Grudziądz), którym akompaniowal zespół ECHOTOWN. 

Koncert w klubie VILLA MODA

Mezaliansi zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze, od znanych przebojów muzyki rozrywkowej (na przykład z rep. Abby) po autorskie dość mroczne teksty („Cisza grobowa”, „Pan zły”, „Wybory”). Publiczność mogła posłuchać wokalistów Fundacji „Wygrajmy Razem” I PRZY okazji dowiedzieć się kilku czasem zaskakujących faktów na temat występujących w klubie VILLA MODA artystów, (skąd wzięła się nazwa zespołu, jak wokaliści przygotowują się do występów i dlaczego ich płyta nazywa się „Razem Łatwiej”. Sam koncert był również doskonałą okazją do otrzymania pamiątkowych płyt Mezaliansów, wydanej przez Fundację „Wygrajmy Razem” dzięki finansowemu wsdparciu Fundacji „Anny Dymnej” i gminy Dąbrowa Górnicza.