Przejdź do treści

Wracamy z projektem MOON do dąbrowskich szkół i przedszkoli!

Po wielomiesięcznej przerwie i pomimo obaw wracamy powoli do tradycyjnej formy realizacji programu edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej”, czyli do wizyt w placówkach oświatowych.

Łukasz Barach używa płynu do dezynfekcji. Za nim Karolina pomaga w czyszczeniu przedmiotów.
Obowiązkowa dezynfekcja!

Realizowanie filmów edukacyjnych sprawiało nam ogromną frajdę i było dla nas nowym doświadczeniem, ale nic nie zastąpi nam kontaktu z dziećmi na żywo. Ich obecność, to jak reagowali na nasze zajęcia dawało nam od 3 lat ogromnego, pozytywnego „kopa” i strasznie nam tych spotkań brakowało. Oczywiście zajęcia realizujemy w pełnym reżimie sanitarnym i z zastosowaniem wszelkich zabezpieczeń.

Łukasz i Karolina prezentują jak poprawnie posługiwać się białą laską.
Przypominamy dzieciom do czego służy biała laska!

Tam gdzie się da używamy materiałów jednorazowego użytku, a pozostałe przedmioty dezynfekujemy płynem z atestem. No i oczywiście jesteśmy w maseczkach. Bardzo pomagają nam nauczyciele, którzy przecież spędzają z dziećmi cały dzień, pilnują bezpiecznego dystansu między nami, a maluchami i wspierają nas przy realizacji poszczególnych działań. Jesteśmy pełni optymizmu i mamy nadzieję, że sytuacja nie pogorszy się na tyle, aby uniemożliwić nam tak ważne i wartościowe dla nas i dzieci zajęcia. Trzymajcie kciuki!