Przejdź do treści

Wiersze i bajki dla dzieci – czyli „Warsztaty Wrażliwości” w Dąbrowskiej bibliotece.

Niedawno zapraszaliśmy wszystkich na bajanie w dąbrowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, a tu już po wszystkim…

W poniedziałkowe popołudnie aulę biblioteki wypełnił gwar i śmiechy prawie setki dzieciaków z dąbrowskich szkół podstawowych i świetlic środowiskowych. Wszyscy wraz z opiekunami zjawili się, aby wziąć udział w interaktywnej audycji muzycznej zorganizowanej przez stowarzyszenie „Dar Serca” w ramach projektu pn. „Warsztaty Wrażliwości”. Pierwszą część przedstawienia stanowił spektakl, w którym niezapomniane wiersze i piosenki o ptakach opowiadały z pasją młodzi aktorzy.

Któż z nas nie pamięta przygód kaczki dziwaczki, czy sójki, która wybierała się za morze. Te i inne opowiastki, jak również piosenki znakomicie bawiły publiczność, która wprost nie mogła usiedzieć na miejscach. Po spektaklu przyszedł czas na bajkę opowiadaną i śpiewaną przez gościa z Wrocławia, wspaniałą artystkę – Kasię Nowak. Baśnie i legendy Kasi okraszone piosenkami już od lipca cieszą się powodzeniem wśród dąbrowskich latorośli. Tym razem na warsztat przyjaciółka fundacji „Wygrajmy Razem” (nasza fundacja jest partnerem w realizacji Warsztatów Wrażliwości) wzięła bajkę ”O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Opowiadanie z elementami muzycznymi tak bardzo podobało się dzieciom, że słuchały z uwagą, aby później nagrodzić artystkę gromkimi brawami.

Pani Dorota ze stowarzyszenia „Dar Serca” wraz z Łukaszem i Karoliną wręczyli Kasi Nowak w podziękowaniu upominki i kwiaty prosząc by jak najczęściej odwiedzała Dąbrowę Górniczą i opowiadała bajki, które nie tylko bawią, ale również pełnią świetną funkcję edukacyjną.

Zarząd fundacji „Wygrajmy Razem” dziękuje Pani Dorocie Klejnot za możliwość współorganizacji tak wartościowego i ciekawego projektu, jak „Warsztaty Wrażliwości”. Liczymy na dalszą współpracę.

1


Aktorzy przedstawienia Ptaszki, ptaki, ptaszyska byli wspaniali!

2


Kasia Nowak potrafi zaczarować wszystkich swoimi bajkami.

3


Organizatorzy dziękują artystce za gościnne bajanie w Dąbrowie Górniczej.