Przejdź do treści

Wielki sukces Karoliny Żelichowskiej!

W środę, 17.12.2014 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta – Pana Zbigniewa Podrazy w dziedzinie Twórczości Artystycznej,Upowszechniania i Ochrony Kultury.

Komisja, spośród ośmiu kandydatów wyłoniła trzech laureatów, a wśród nich znalazła się wiceprezes naszej fundacji – Karolina Żelichowska!!! To ogromny, osobisty sukces Karoliny, ale niewątpliwie ma on też wielkie znaczenie dla fundacji „Wygrajmy Razem”, której artystka jest współzałożycielką. W uzasadnieniu wniosku o nagrodę dla wokalistki i pasjonatki możemy przeczytać: 

 „Karolina Żelichowska jest niewątpliwie artystką z powołania. Od wielu lat intensywnie pracuje nad swoim warsztatem wokalnym i umiejętnością interpretacji tekstu. W opinii instruktorów jest artystką dojrzałą i świadomą, co ma ogromne znaczenie w przekazywaniu treści i emocji zawartych w utworach muzycznych.

O jej kunszcie świadczą wysokie miejsca zajmowane w licznych ogólnopolskich konkursach wokalnych. Karolina Żelichowska to prawdziwa pasjonatka i godny przedstawiciel dąbrowskiego środowiska artystycznego na ogólnopolskiej arenie. Wokalistka ma świadomość jak ogromne znaczenie ma szerzenie i promocja kultury wśród różnych środowisk, zwłaszcza tych, które na co dzień nie mają dostępu do sztuki.”

Tych, którzy jeszcze nie wiedzą za jakie osiągnięcia Karolina otrzymała prezydenckie wyróżnienie, zapraszamy do działu pod nazwą „O fundatorach”

Prezydent Zbigniew Podraza wręcza nagrodę Karolinie. 

Zdjęcie z Prezydentem i Przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką Pasterak.

Laureaci Nagrody Prezydenta: Karolina Żelichowska (wokalistka,pasjonatka muzyki i społecznik), Jerzy Sojka (aranżer i kompozytor) i Janina Sokołowska (poetka) z przedstawicielami władz miasta DG.