Przejdź do treści

WEEKEND PEŁEN WRAŻEŃ

Oj działo się, działo! W dniach 8-10 czerwca w życiu miało miejsce kilka ważnych zdarzeń, o których warto opowiedzieć. Zarówno Zarząd naszej fundacji, jak i artyści, których promujemy, a także nasi przyjaciele z zaprzyjaźnionych organizacji przeżyli piękne chwile.

8 czerwca (w piątek) podopieczni Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (z którą często współpracujemy) rozpoczęli II Przygodę Rowerową. Celem przedsięwzięcia było promowanie transplantacji jako skutecznej metody leczenia oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Grupa rowerzystów (wśród których było 14 osób po przeszczepach narządów) miała do pokonania 130 km jednak po drodze zrobili kilka przystanków, m.in. w Dąbrowie Górniczej, a później w Trzyciążu odpoczywając w przepięknej stadninie koni arabskich. Do Trzyciąża przyjechała również dzięki zaproszeniu organizatorów Wiceprezes Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” – Karolina Żelichowska, aby umilić czas odpoczywającym gościom śpiewając dla nich kilka swoich ulubionych piosenek. Grupie tak bardzo spodobał się występ Karoliny, że zaczęli tańczyć wokół niej i nie pozwalali jej na zakończenie koncertu. Nic dziwnego, skoro artystka śpiewała takie przeboje jak np: „W kinie, w Lublinie” Brathanków. Nogi same rwały się do tańca. Zabawa była przednia i trwała do późnych godzin wieczornych. Karolina była szczęśliwa ponieważ po raz pierwszy miała możliwość obcowania z końmi. Udało jej się przezwyciężyć lęk przed tymi pięknymi, wielkimi zwierzętami. Odważyła się je pogłaskać, a nawet karmić.

Po tym dniu pełnym wrażeń podopieczni śląskiej fundacji udali się na spoczynek, aby następnego dnia wyruszyć w dalszą drogę do Krakowa gdzie podczas imprezy pn. „Zwyciężać mimo wszystko” miał miejsce finał ich rowerowej przygody.

Na krakowskim rynku w tych dniach (9-10.06) królowała Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Można powiedzieć, że ta krakowska organizacja była sprawcą całego pozytywnego zamieszania. W sobotę po raz ósmy w szranki stanęli wybitnie utalentowani artyści niepełnosprawni z terenu całego kraju aby zaśpiewać z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej podczas Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”. Zaczarowani oprócz duetów z gwiazdami mieli także do zaprezentowania solowy utwór, do którego muzykę skomponował Seweryn Krajewski. Wśród laureatów tegorocznego festiwalu znaleźli się wokaliści, których poprzez udział w realizowanych projektach promuje Fundacja „WYGRAJMY RAZEM”. W kategorii dziecięcej I nagrodę wywalczyła Wiktoria Smuga (uczestniczka koncertu „Wygrajmy Razem” w grudniu 2011). W kategorii dorosłych bezkonkurencyjna okazała się Klaudia Borczyk (koncert „Wygrajmy Razem” w grudniu 2011). III miejsce w tej kategorii zdobyła Zuzanna Osuchowska z Żyrardowa (uczestniczka I Przeglądu „Dotyk Dźwięku”). W koncercie finałowym zaprezentowały się również znakomicie: Anna Rossa (III Przegląd „Dotyk Dźwięku”, „Koncert Przyjaźni” w radio Katowice) i Aleksandra Gudacz (IV Przegląd „Dotyk Dźwięku”, „Koncert Przyjaźni”). Wszystkim naszym cudownym artystom z całego serca gratulujemy! Po sobotnim konkursie uczestnicy festiwalu przygotowywali wspólną piosenkę, którą zaprezentowali podczas niedzielnego koncertu pn. „Razem, mimo wszystko”. Koncerty te stały się już także coroczną tradycją. Podczas nich swoją działalność prezentują różne fundacje i stowarzyszenia, śpiewają również zaprzyjaźnione z fundacją Anny Dymnej gwiazdy polskiej piosenki. W tym roku miało tam miejsce także wielkie wydarzenie! Nasz przyjaciel, Prezes stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk został uhonorowany Orderem uśmiechu. Odznaczenie to ma szczególną wartość ponieważ jest przyznawane przez dzieci. Kawaler Orderu Uśmiechu – Przemek Sobieszczuk znalazł się dzięki temu w niezwykle zaszczytnym gronie obok takich wybitnych ludzi jak: Ojciec Święty Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Królowa Szwecji, prof. Zbigniew Religa czy Pani Anna Dymna. Cieszymy się razem z Przemkiem jego szczęściem i gratulujemy!

Niestety w tym roku w krakowskich wydarzeniach nie mógł uczestniczyć Łukasz Baruch. Prezes w czasie weekendu wziął udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego. W konkursie organizowanym przez stowarzyszenie „Apasjonata” w Poraju wzięło udział 45 uczestników. Łukaszowi udało się powtórzyć sukces z poprzedniego festiwalu (I miejsce i nagroda publiczności) i nie tylko wygrał konkurs w kategorii do lat 50, ale także zdobył nagrodę główną ufundowaną przez Związek Artystów Scen Polskich. Ponad to Baruch został zaproszony do koncertu gwiazd, gdzie zaśpiewał obok takich artystów jak: Edward Hulewicz, Renata Daner, czy Ania Świątczak – Wiśniewska. Koncert prowadził popularny Pan Totolotek, czyli Ryszard Rembiszewski.
Cieszymy się bardzo z tylu wspaniałych wydarzeń i sukcesów naszych, a także naszych przyjaciół. Mamy nadzieję, że takie dni będą zdarzały się jak najczęściej, abyśmy mieli o czym opowiadać.
Wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej o opisanych przez nas imprezach zapraszamy do odwiedzania stron zaprzyjaźnionych organizacji:

www.fundacjasccs.pl,
www.mimowszystko.org,
www.zaczarowana.pl,
www.debra-kd.pl