Przejdź do treści

Warsztaty animacyjne w Węgierskiej Górce

Od 12 do 18 sierpnia trwają warsztaty dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Artystyczne inspiracje poprzez animacje”. Jest to pierwszy projekt Fundacji „Wygrajmy Razem”, który nie jest bezpośrednio związany z muzyczną twórczością.

Tym razem, niewidomi i słabo widzący artyści mogą poznać tajniki sztuki filmowej, która powszechnie kojarzona jest z barwą… Jednak jak się okazało do animowania nie trzeba mieć sokolego wzroku!

Do tego przedsięwzięcia organizacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej zaprosiła wybitnych twórców animacji: Panią Anielę Lubieniecką i Pana Adriana Jackowskiego. Dzieci i młodzież pod okiem doświadczonych animatorów tworzą swoje pierwsze filmy.

Niebawem poznamy efekty ich pracy, a 18 sierpnia wszyscy młodzi twórcy będą mieli okazję do zobaczenia jak kręci się animacje w bielskiej wytwórni filmów rysunkowych.

Oprócz zajęć warsztatowych, wszyscy uczestnicy mają zapewnione przeróżne zabawy na świeżym powietrzu. O ich bezpieczeństwo dba profesjonalna kadra. Projekt ten jest współfinansowany ze środków PFRON.

Wkrótce więcej fotografii w galerii… 

Adrian Jackowski
Aniela Lubieniecka pomaga uczestniczce zajęć
animowanie za pomocą soli kuchennej 2
animowanie za pomocą soli kuchennej