Przejdź do treści

Wakacje z kulturą i sportem na wesoło

W tym pięknym wakacyjnym tygodniu Fundacja „Wygrajmy Razem” wsparła ideę propagowania kultury sportu i rekreacji wśród najmłodszych. Organizacja zaangażowała się w następujące działania na terenie Dąbrowy Górniczej: „Olimpiada Sportów Niecodziennych” (projekt realizowany przez zaprzyjaźnioną Fundację „Godne Życie”) i w „Wakacyjną Akademię Rozmaitości” zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Dar Serca”, z którym nasza fundacja współpracuje.

Oba wspominane wydarzenia przybrały postać form kreatywnego spędzania czasu na terenach rekreacyjnych Dąbrowy Górniczej. „Olimpiada Sortów Niecodziennych” odbyła się w Parku Hallera. Sportowe zmagania rozgrywane były w takich konkurencjach jak: wodne balony, przeciąganie liny, bieg w workach, kapsle. Oprócz sportów niecodziennych realizowana była zabawa sztuką, czyli warsztaty plastyczne które prowadziła malarka – Pani Irena Wiltosińska, wspierana przez naszą fundacyjną artystkę – Justynę Margielewską.

Justyna prowadziła również zabawy z chustą animacyjną dla dzieciaków uczestniczących w „Wakacyjnej Akademii Rozmaitości”, która umiejscowiona została nad dąbrowskim jeziorem Pogoria. Akademia to jednak nie tylko zabawy, ale także konkurs na prezentację niecodziennych talentów dzieci. Były zatem występy sceniczne, pokazy taneczne, pokazy walki karate, a nawet kabaret! Krótko mówiąc wiele wspaniałych i ciekawych atrakcji na świeżym powietrzu.

Warto zaznaczyć, że najaktywniejsi uczestnicy letnich zabaw otrzymali nagrody, które podkreślały ich sukcesy w sportowych i typowo artystycznych konkurencjach. Przy okazji okazało się, że takie malowanie pędzelkiem wakacyjnych wspomnień… zostało zaliczone do popularnych sportów niecodziennych! Zatem sport i sztuka poszły w parze jako formy spędzania wolnego czasu.

We wspomnianych wydarzeniach brali udział m.in.: podopieczni Fundacji „Godne Życie”, dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej Stowarzyszenia „Dar Serca”, pasjonaci sztuki z Klubu Seniora i Juniora „Manhattan”.

Cieszymy się, że po raz kolejny Fundacja „Wygrajmy Razem” mogła (za pośrednictwem Justyny) w ciekawe wydarzenia i to niemuzycznie, a plastycznie 🙂

malarskie1
malarskie 2
malarskie 3
malarskie 4
chusta1
chusta2