Przejdź do treści

Wakacje z baśniami

 Interaktywne audycje muzyczne dla najmłodszych mieszkańców Dąbrowy Górniczej, pod tytułem „Kasieńkowe bajanie” są formą baśnioterapii prowadzonej przez Katarzynę Nowak – niewidomą kulturoznawczynię z Wrocławia. 

Działanie to jest jednym z atrakcji „Warsztatów wrażliwości” 2017, czyli wydarzeń artystycznych adresowanych dla najmłodszych Dąbrowian, obejmujących plenerowe warsztaty plastyczne, wycieczki czy spotkania z ciekawymi ludźmi i artystami, takimi jak między innymi – Katarzyna Nowak.

Współpracującą z Fundacją „Wygrajmy Razem” artystka, tego lata już dwukrotnie spotkała się najmłodszymi, aby opowiedzieć im baśnie, a także odpowiadać na ich pytania, związane z kwestią braku wzroku.

KASIEŃKOWE BAJANIE LIPIEC 2017 wersja 2
KASIEŃKOWE BAJANIE CZERWIEC 2017

„Kasieńkowe bajanie” są organizowane w ramach „Warsztatów Wrażliwości” realizowanych przez , Stowarzyszenie „Dar Serca” (główny organizator) i Fundację „Wygrajmy Razem” oraz wspierających tą inicjatywę Partnerów takich jak Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” i Szkoła podstawowa numer 11.

Dotychczas wrocławska kulturoznawczyni spotykała się ze słuchaczami w dąbrowskim Klubie od Juniora do Seniora „Manhattan”, prowadzonym przez Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” i opowiedziała dzieciakom ze świetlic środowiskowych dwie baśnie: o magicznym stoliczku oraz o kwiatach. Te spotkania odbyły się w czerwcu i lipcu tego roku, a kolejna możliwość wysłuchania niezwykłej muzycznej opowieści o przyjaźni już we wrzeniu, w szkole podstawowej numer 11.

Nieodzownymi elementami audycji jest współpraca wokalistki z dziećmi, które mają za zadanie śpiewać razem z Katarzyną Nowak humorystyczne piosenki, albo wykonywać różne gesty, tak aby łatwiej było im wkroczyć do przedstawionego im świata. Przedstawiane baśnie zawsze zawierają morał i ciekawostki, o których w finale audycji toczone są rozmowy i tak było również na tegorocznych bajaniach.