Przejdź do treści

Startuje III Edycja Przeglądu MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ

10 czerwca 2022 roku rusza nabór zgłoszeń do trzeciej edycji niepowtarzalnego Przeglądu Wokalnych Talentów Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność. To projekt kulturalny działającej od 2010 roku Fundacji Wygrajmy Razem z Dąbrowy Górniczej realizowany wspólnie z dąbrowskim Pałacem Kultury Zagłębia.

Do rywalizacji o atrakcyjne nagrody finansowe zapraszamy młodych, utalentowanych wokalnie solistów z całej Polski. Przegląd będzie miał 3 etapy, z których dwa (półfinał – 11.09.2022 i finał – 16.10.2022) zostaną zorganizowane w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Uczestnicy zakwalifikowani do konkursu w pierwszym etapie (eliminacje) będą mieli za zadanie wykonanie polskich piosenek opowiadających jakąś historię. Zaśpiewają je w półfinale, a oceniać ich będzie jury składające się z profesjonalnych artystów, reprezentujących środowisko osób niewidomych.

Będą to zatem prawdziwe przesłuchania w ciemno. Finał projektu odbywać się będzie w całkowitym mroku, co stworzy niepowtarzalny klimat i atmosferę wpływającą na całkowicie inną percepcję sztuki i kształtowanie wyobraźni wśród widzących odbiorców (finałowe jury, publiczność, wokaliści).

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 10.08.2022. Regulamin, karta zgłoszenia i pozostałe dokumenty niezbędne do udziału w Przeglądzie można znaleźć na stronie internetowej Pałacu Kultury Zagłębia w dziale AKTUALNOŚCI.

Plakat III Edycji konkursu. z tekstem: FUNDACJA "WYGRAJMY RAZEM" PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA ZAPRASZAJĄ NA: III PRZEGLĄD WOKALNYCH TALENTÓW MUZYKA WYOBRAŹNIA CIEMNOŚĆ w DĄBROWIE GÓRNICZEJ TYLKO U NAS PRAWDZIWE PRZESŁUCHANIA W CIEMNO! POTRAFISZ ŚPIEWAĆ? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS. OPOWIEDZ MUZYCZNĄ HISTORIĘ! CZEKAJĄ NA CIEBIE CENNE NAGRODY NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA! REKRUTACJA UCZESTNIKÓW: 10.06 -10.08.2022 FINAŁ KONKURSU W MROKU! Więcej informacji na: www.palac.art.pl w zakładce AKTUALNOŚCI Projekt współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza  Organizatorzy: Fundacja Wygrajmy Razem, Pałac Kultury Zagłębia, Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Patroni Medialni: Magazyn Nasze Sprawy, ABC ARTE
Oficjalny plakat konkursu