Przejdź do treści

Spotkanie z młodzieżą z SP im. T. Kościuszki

Podajemy, kolejne dobre wieści! Oto wspomnienia z naszej, ostatniej wizyty z programem „Miej Obraz Osoby Niewidomej” w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu (Gmina Psary).

W tym tygodniu spotkaliśmy się z uczennicami i uczniami z klas: 6 – 8. To było cudowne doświadczenie! Na początku każdego z warsztatów, Łukasz Baruch opowiadał z jakimi wyzwaniami spotykają się osoby słabo widzące i niewidome, a potem był czas na eksperymenty: sprawdzanie jak ogląda się świat przez okulary symulujące słabe widzenie, próbowanie swoich sił w roli przewodników osoby niewidomej, czy poznawanie pisma punktowego.

Młodzież zadawała ciekawe pytania, na przykład: co się śni niewidomym, jak osoby niewidome pracują na komputerze, czy w jaki sposób niewidzące osoby mogą odróżniać produkty spożywcze (przyprawy), podczas przygotowywania posiłków?

Dziękujemy za zaproszenie! Na fotografiach: Łukasz opowiada o alfabecie Braille’a, ma w dłoniach grafikę z sześciopunktem. Obserwuje go młodzież. Kolejne zdjęcie to podziękowanie, jakie otrzymaliśmy od dyrekcji, nauczycieli, młodzieży i dzieci z SP im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu.

Łukasz w sali lekcyjnej z młodzieżą.
Łukasz Baruch opowiadał o piśmie punktowym
Podziękowanie dla przedstawicieli Fundacji "Wygrajmy Razem" za przekazana wiedzę i kształtowanie postaw społecznych.
Dyplom dla Przedstawicieli naszej fundacji