Przejdź do treści

Ruszamy z drugą edycją akacji MOON!

Wakacje już prawie za nami! Pełni siły, energii i zmotywowani ruszamy do realizacji naszych działań! Zaczynamy od akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”, która dzięki ludziom i mediom (lokalnym i ogólnopolskim) odbiła się szerokim echem w całym kraju.

plakat 2 edycji akcji MOON

Łukasz Baruch i jego ekipa otrzymali zaproszenia od wielu szkól i przedszkoli. Postaramy się być wszędzie tam, gdzie obiecaliśmy, ale priorytetem dla nas są naturalnie dzieciaki czekające w Dąbrowie Górniczej. W tej edycji akcji MOON będzie trochę zmian wpływających dodatnio na jakość działań. Przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu firmy ArcerolMittal Poland mogliśmy zakupić niezbędne pomoce i sprzęt, który wcześniej pożyczaliśmy od życzliwych nam firm i instytucji (Firma Altix, SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej). Już nie jedna biała laska, ale trzy, nie jedna tabliczka brajlowska ale cztery, a także piłka dźwiękowa, tablica do tworzenia wypukłych rysunków czy okulary symulujące różne wady wzroku – to wszystko urozmaici nasze zajęcia i pozwoli dzieciom poznać bliżej świat osób dotkniętych dysfunkcją wzroku. Do tego dzięki pieniądzom z 1% podatku stać nas było na wydrukowanie malowanki, której autorką jest nasza niezastąpiona Pani plastyk, grafik, informatyk – Justyna Margielewska!

kolorowanka Justyny Margielewskiej - projekt okładki

Justyna też widzi słabo, a jednak potrafiła stworzyć przepiękne postacie animowane, które będzie można pokolorować. Każde dziecko z przedszkoli biorących udział w akcji otrzyma bezpłatnie piękną kolorowankę.

zajecia z przedszkolakami z pierwszej edycj akcji MOON

Kolejnym elementem wzbogacającym akcję będą spotkania z niewidzącą wokalistką i Gitarzystką- Katarzyną Nowak, która poprowadzi muzyczną baśnioterapię w dąbrowskich szkołach podstawowych.

Podobnie jak ubiegłej edycji mamy i teraz wielu wspaniałych Partnerów i Patronów Medialnych, którzy bardzo nam pomagają w działaniach i promocji akcji.

Zapraszamy do udziału w akcji przedszkola i szkoły podstawowe, z którymi jeszcze nie pracowaliśmy!