Przejdź do treści

Relacja z warsztatów wokalnych „wyGRAJMY RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI” 2017 w Czaplinku

Za nami, rozśpiewane warsztaty w Czaplinku. Przez pierwszy tydzień sierpnia utalentowani niepełnosprawni artyści pochodzący z różnych stron Polski, szlifowali swój warsztat pod okiem i uchem doświadczonych instruktorów – aktorki Jolanty Banak i wokalistki jazzowej Agnieszki Wilczyńskiej.

Każdy dzień warsztatów rozpoczynał się od rozśpiewki czyli grupowych ćwiczeń wokalnych, mających na celu przygotowanie uczestników do kolejnych muzycznych zadań. Następnie artyści podzieleni przez instruktorów na dwie grupy, szlifowali interpretację tekstów z aktorką Jolantą Banak lub zajmowali się pracą nad wokalem z Agnieszką Wilczyńską.

Zwieńczeniem tygodniowej pracy był koncert finałowy w czaplinowskim amfiteatrze. Konferansjerką zajął się dziennikarz Maciej Orłoś i jedna z instruktorek – aktorka Jolanta Banak. Dzięki kolejnej edycji warsztatów „wyGRAJMY RAZEM Z PRZYJACIÓŁMI” miały miejsce kolejne spotkania ze sztuką, jak i były zawierane… nowe przyjaźnie.

Podczas koncertu finałowego można było nabyć płyty z utworami uczestników warsztatów, artystyczne rękodzieło (wykonane przez gościa specjalnego koncertu jak i instruktorkę warsztatów – Agnieszkę Wilczyńską oraz przez zaprzyjaźnione artystki: Edytę Gołębczyk i Justynę Margielewską), ozdoby i pluszaki w formie cegiełek na rzecz współorganizatora projektu – Fundacji „Przyjaciele”. Konferansjer koncertu – dziennikarz Maciej Orłoś przekazał jako cegiełkę swój identyfikator z festiwalu Woodstock, wspominając, że finałowy koncert warsztatów swą atmosferą przypominał mu te, znane w Polsce wydarzenie! Nie tylko za sprawą, tegorocznej pogody… 

warsztaty07

Więcej fotografii z warsztatów można obejrzeć w galerii na naszej stronie www i profilu Facebook!