Przejdź do treści

Relacja z Festiwalu Ludzi Aktywnych 2023

Tegoroczny „Festiwal Ludzi Aktywnych” rozpoczął się uroczystym otwarciem Ronda Dąbrowskich Organizacji Pozarządowych. Następnie, barwny korowód przedstawicieli NGO razem z dąbrowską Miejską Orkiestrą Dętą udał się do Parku Hallera. Tam na wszystkich uczestników festiwalu czekały gry i zabawy przygotowane przez społeczników.

Dzieci, młodzież i dorośli odwiedzali stoiska rożnych organizacji i brali udział w grze miejskiej (świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu polegający na zdobywaniu punktów w zamian za wykonanie jakiegoś zadania). Na stoisku numer 6, przedstawiciele Fundacji „Wygrajmy Razem” (Justyna Margielewska, Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch) przygotowali dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolicznych miast (spotkali nawet osoby, mieszkające w Krakowie!) 3 wyzwania w postaci: nalewania wody do szklanki z pomocą czujnika poziomu cieczy, bezwzrokowe rozpoznawanie kształtów na rysunkach wypukłych i rozpoznawanie zapachów.

Warto podkreślić, że te zadania są częścią projektu „Miej Obraz Osoby Niewidomej”, który nasza fundacja realizuje już od 6 lat! Formą nagrody za udział w dzisiejszych, plenerowych mini warsztatach MOON była pieczątka, którą kolekcjonowali uczestnicy gry miejskiej.

Dodatkowo, osoby zainteresowane działalnością naszej fundacji otrzymywały płyty CD z piosenkami, kolorowanki i ulotki. Miłym zaskoczeniem dla Łukasza, Karoliny i Justyny był fakt, że wiele dzieci i ich rodziców rozpoznawało ich (wspominali o warsztatach MOON w szkołach i przedszkolach, o projekcie RE-ANIMACJA oraz o ostatnim koncercie DOTYK DŹWIĘKU z piosenkami z filmów Disneya) i z radością przychodzili na ich stoisko. Tegoroczny FLA był udany, pogoda dopisała, a pomysł z grą miejską zaangażował do działania nie tylko przedstawicieli NGO jak i wszystkich odwiedzających stoiska, korzystających z różnych atrakcji.

Społecznicy świętują otwarcie Ronda Dąbrowskich Organizacji Pozarządowych
Społecznicy świętują otwarcie Ronda Dąbrowskich Organizacji Pozarządowych
Barwny korowód przedstawicieli NGO
Barwny korowód przedstawicieli NGO
Nalewanie wody do szklanki po niewidomemu - Pani z Koła Gospodyń w pięknym stroju zdała ten test.
Łukasz i Pani z Koła Gospodyń bierze udział w mini warsztatach MOON