Przejdź do treści

Przegląd kolęd w szkole specjalnej z udziałem Karoliny i Łukasza

17 stycznia 2014 roku w auli dąbrowskiego ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych odbył się III szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Pedagodzy Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 przygotowali dla swoich uczniów konkurs z nagrodami, w którym wzięły udział dzieciaki z podstawówki i gimnazjum. W roli gości przeglądu wystąpiła Karolina w duecie z Łukaszem. Do udziału w przeglądzie zaprosił nas nauczyciel techniki w szkole specjalnej – Rafał Kozieł, którego znamy od kilku lat, ponieważ śpiewamy razem na co dzień w dąbrowskim klubie Helikon – opowiada Karolina Żelichowska – chętnie przyjęliśmy propozycję, zwłaszcza, że do tej pory nie mieliśmy przyjemności współpracować z tą placówką i jej podopiecznymi. Teraz będzie nam łatwiej, ponieważ szkoła mieści się w tym samym budynku, co ośrodek dla dzieci niewidomych i biuro naszej fundacji.

Występy uczniów były naprawdę dużym przeżyciem – wspomina Łukasz Baruch – nam najbardziej podobał się wykon przebojowego Kamila i małej Karolinki. Uczniowie w ogóle nie mieli tremy! Wchodzili na scenę chętnie i wprost nie mogli się doczekać, kiedy będzie ich kolej. Kiedy śpiewali, to towarzyszyła im cała publiczność. To nie był zwykły konkurs, gdzie wszyscy uważnie słuchają, a uczestnik spina się na scenie, żeby wypaść jak najlepiej. Było w tym wiele optymizmu i radości ze wspólnego śpiewania. Bardzo mi się to podobało!

Na koniec konkursu stanęliśmy na scenie z Karoliną i zaśpiewaliśmy 3 utwory świąteczne, wśród których znalazła się piękna „Pastorałka do sumienia” z rep. Danuty Błażejczyk. Utwór ten śpiewaliśmy razem z Danusią podczas naszej ubiegłorocznej Biesiady Artystycznej „Wygrajmy Razem”. Ja wykonałem też w duecie z Rafałem Kozieł piosenkę Pt. „Święty czas”, która jest w repertuarze naszych świątecznych koncertów w Helikonie. Publiczność przyjęła nas bardzo miło. Podziękowali nam brawami i okolicznościowym dyplomem. W ten sposób znajomość nasza przeniosła się na grunt zawodowy. Dzięki Rafałowi nawiązaliśmy współpracę ze szkołą specjalną, którą (mam nadzieję) będziemy rozwijać. Można powiedzieć, że efekty już się pojawiły, bo dzieciaki z tej szkoły znakomicie grają na bębnach i prawdopodobnie wystąpią podczas tegorocznego grudniowego koncertu Pt. „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”. Mamy też oczywiście nadzieję, że będziemy mogli wesprzeć placówkę w jej działaniach na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Kamil w ogóle nie miał tremy i rwał się na scenę
Kamil w ogóle nie miał tremy i rwał się na scenę
Łukasz & Karolina śpiewają Pastorałkę do sumienia
Łukasz & Karolina śpiewają Pastorałkę do sumienia
Łukasz w duecie z Rafałem Kozieł
Łukasz w duecie z Rafałem Kozieł
Najmłodsza uczestniczka przeglądu - Karolinka - słodka jak cukierek
Najmłodsza uczestniczka przeglądu – Karolinka – słodka jak cukierek