Przejdź do treści

Przedstawiamy jurorów Koncertu Finałowego II Edycji Przeglądu MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ…

Już jutro 17.10.2021 – dzień pełen fantastycznych, muzycznych wrażeń! O godz. 16.30 rozpoczną się finałowe przesłuchania II Edycji Przeglądu Wokalnych Talentów MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ. Koncert odbędzie się w całkowitym mroku, co stanowi nie lada przeżycie dla wszystkich, którzy zjawią się w piwnicy teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Finaliści wystąpią pod pseudonimami artystycznymi, a zatem do ogłoszenia werdyktu pozostaną anonimowi dla jurorów i publiczności. Liczyć się będą tylko warunki wokalne, interpretacja i siła przekazu. Do komisji jurorskiej zaprosiliśmy 3 znakomite artystki, które mamy zaszczyt Wam przedstawić: Agata Widera – Burda, Klaudia Borczyk i Danuta Błażejczyk.

Na koniec przypominamy, że wydarzeniem towarzyszącym koncertowi będzie możliwość zwiedzania instalacji artystycznej CZUŁOŚĆ. Chętnych do podziwiania dzieła zrealizowanego przez Barbarę Klus i Igora Warykiewicza zapraszamy do piwnicy teatralnej już od godz. 15.00 (wejście korytarzem od strony windy).

Agata Widera -Burda
Agata Widera-Burda – śpiewaczka operowa, solistka i korepetytor Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Współpracuje na stałe z Operą Krakowską w charakterze śpiewaka solisty. Jest także instruktorem wokalnym w Ośrodku Kultury w Będzinie, jak również w placówkach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Klaudia Borczyk foto
Klaudia Borczyk – Absolwentka Instytutu Jazzu przy PWSZ w Nysie, Instytutu Sztuki Wokalnej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Instruktorka wokalna, służąca głosem w wielu projektach muzycznych w roli solistki oraz współprowadzącej.
Danuta Błażejczyk
Przewodnicząca jury: Danuta Błażejczyk – piosenkarka jazzowa i rockowa, założycielka i Prezes Fundacji Apetyt na Kulturę (FanK) promującej młodych artystów. Od ponad 35 lat zachwyca publiczność głosem o nietuzinkowej barwie, który wyróżnia ją spośród innych artystów. Za swą działalność w obszarze kultury otrzymała wiele prestiżowych nagród i przez lata swej działalności współpracowała z najwybitniejszymi muzykami nie tylko w Polsce ale i za granicą. W 2011 r. piosenkarka została uhonorowana za swoje dokonania przez Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem gloria Artis.