Przejdź do treści

Projekt MOON w dąbrowskim przedszkolu nr 4

Integracyjny Program Edukacyjny „Miej Obraz Osoby Niewidomej” zawitał do kolejnej placówki! W tym tygodniu odwiedziliśmy dzieci z dąbrowskiego przedszkola numer 4 (dzielnica Gołonóg).

Najpierw było spotkanie na powitanie, czyli zapoznawaliśmy przedszkolaków ze światem osób niewidomych (nauka bycia przewodnikiem, do czego służy biała laska, prezentacja fajnych gadżetów), a następnego dnia Łukasz, Karolina i Justyna przygotowali dla dzieci ciekawe zabawy sensoryczne! Przedszkolaki z grup 5 – 6 latków miały za zadanie na podstawie zapachu i smaku odgadywać jakie produkty spożywcze zostały schowane w pudełeczkach, albo szukać posługując się zmysłami słuchu i dotyku zabawek i kafelek o różnych fakturach. Oczywiście w zadaniach, dzieci nie mogły posługiwać się wzrokiem (zasłonięcie opaską oczu), co miało pomóc uczestnikom warsztatów, wyobrazić sobie, jak bawią się w takie gry niewidzące dzieci.

Zabawy - dziewczynka szuka maskotki, porusza się z białą laską. Towarzyszy jej Karolina. Inne dzieci obserwują, co się dzieje.
Karolina i dzieci