Przejdź do treści

Projekt CZUŁOŚĆ autorstwa studentów ASP z udziałem naszych artystów!

Fundacja „Wygrajmy Razem” podjęła współpracę ze studentami Akademii Sztuk Pięknych: Barbarą Klus i Igorem Warykiewiczem. Oboje dostali za zadanie stworzenie artystycznej instalacji, której tematem przewodnim jest „Czułość”.

Projekt „Czułość” ma pokazywać osobom widzącym perspektywę osób niewidzących – w sprawczy sposób zbliżyć do siebie te dwa światy. Jego głównym elementem jest instalacja przeznaczona do odbierania w całkowitej ciemności – ma to na celu wyrównanie szans odbioru dla obu stron.

W ramach projektu „Czułość”, trzy osoby niewidzące (pracownicy Fundacji „Wygrajmy Razem”: Katarzyna Nowak, Grzegorz Dowgiałło, Łukasz Baruch) zostały zapytane o ich pozytywne wspomnienia pozawzrokowe. Część opisanych powierzchni, zapachów i dźwięków została wykorzystana do stworzenia narracji, którą będzie podążał odbiorca. W poruszaniu się po przestrzeni ekspozycyjnej pomoże audiodeskrypcja, która rozpoczyna się zaraz po wejściu do sali.Prezentacja instalacji będzie miała miejsce po 21 czerwca, o czym będziemy informować.

Na zdjęciu Łukasz Baruch, Katarzyna Nowak w towarzystwie studentów ASP z: Barbarą Klus i Igorem Warykiewiczem
Łukasz Baruch, Katarzyna Nowak w towarzystwie studentów ASP z: Barbarą Klus i Igorem Warykiewiczem