Przejdź do treści

Poznajmy reżyserów z warsztatów „EDU – ANIMACJA”!

Warsztaty „Edu-Animacja” trwają w najlepsze! Zajęcia prowadzone są przez duet reżyserów filmowych Anielę Lubieniecką i Andrzeja Kukułę.

Nadszedł czas by przedstawić naszych twórców! Aniela Lubieniecka jest autorką takich filmów jak: serial z cyklu „Baśnie polskie” (reżyseria, scenariusz, dialogi, dekoracja, layout), „Mis Fantazy” (animacja) czy eksperymentalnych animacji ilustrujących klasyczną muzykę takich jak: „Walc A – Moll OP. POSTH”.

Warsztaty EDU - ANIMACJA - Aniela Lubieniecka i dzieci

Reżyserka zdobyła wiele nagród, między innymi Nagrodę Specjalną przyznawaną przez Międzynarodowe Forum Filmowe „Złoty Rycerz” za „szerzenie szlachetnych ideałów, za uwznioślenie duszy człowieka i za nigdy niekończącą się opowieść o miłości i dobroci”.

Andrzej Kukuła współpracuje z Anielą Lubieniecką nie tylko podczas naszych warsztatów, ale także na planach filmowych. Razem z Anielą tworzyli serię „Baśnie polskie” i filmy z cyklu „Miś Fantazy”. Filmy w reżyserii Andrzeja otrzymują wiele wyróżnień w tym przyznawane przez publiczność! Oprócz tworzenia i reżyserowania animacji, Andrzej Kukuła pracuje przy opracowywaniu gier komputerowych dla dzieci.

Dzisiaj  – 26.06 na warsztatach dzieci przygotowywały animację postaci, a także projektowały pierwsze napisy… najodważniejsi włożyli okulary symulujące słaby wzrok… i próbowali rysować! Co działo się na dzisiejszych warsztatach… można zobaczyć na tych fotografiach!