Przejdź do treści

Polskie piosenki zabrzmią na Islandii!

Dziś około 13.00 na Islandię wyleciała polska grupa, wśród której są dyrekcja i pracownicy Centrum Kultury Wrocław Zachód, jak również artyści współpracujący zarówno z CKWZ, jak i z Fundacją „Wygrajmy Razem”. Przypominamy, że w miniony poniedziałek i wtorek uczestnicy wrocławskiej konferencji mogli usłyszeć wspaniałych, polskich artystów i piosenkarza islandzkiego Teitura Magnussona.

Natomiast jutro i po jutrze Islandczycy będą mogli posłuchać polskiego repertuaru w wykonaniu Mariusza, Grzegorza i Łukasza, którzy wspólnie zaśpiewają 2 koncerty. Łukasz Baruch koncertując na Islandii reprezentować będzie nie tylko Fundację „Wygrajmy Razem”, ale również Dąbrowę Górniczą, która w tym roku obchodzi 100-lecie nadania praw miejskich.

Wyjazd dąbrowskiego społecznika i wokalisty na przepiękną wyspę, nie byłby możliwy bez wsparcia Prezydenta Dąbrowy Górniczej – Zbigniewa Podrazy. Organizatorem wyprawy jest Centrum Kultury Wrocław Zachód, a wyjazd jest (podobnie jak wcześniejsza konferencja) etapem finalnym 3-letniego projektu „Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury”, realizowanym przez CKWZ. 

Zaproszenia:

zaproszenie1
zaproszenie2