Przejdź do treści

Oj będzie się działo w tym roku!

Ten 2016 rok, Fundacja „Wygrajmy Razem” rozpoczęła jak zwykle śpiewająco, a właściwie kolędowo. Fundacyjni Artyści wraz z uczniami z SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, przygotowali noworoczny Koncert Kolęd i Pieśni Świątecznych „Przekażmy Sobie Znak Pokoju”. Warto jednak zaznaczyć, że to artystycznie spotkanie nie będzie jedyną imprezą, jaką Fundacja „Wygrajmy Razem” przygotuje w tym roku. Poniżej prezentujemy zapowiedzi nadchodzących projektów:

KALENDARZ - kulturalny rozkład Jazdy 2016  strona 2
KALENDARZ - kulturalny rozkład Jazdy 2016  strona 1

 Styczeń: pierwszy miesiąc nowego roku upłynął na pisaniu wniosków do Urzędu Miejskiego Dąbrowy Górniczej jak i do grantodawców.

Luty: to był miesiąc inwestycji w talenty. Dzięki ubiegłorocznej radiowej akcji „CHOINKI JEDYNKI”, do której została zaproszona Fundacja „Wygrajmy Razem” przez Fundację „Mimo Wszystko” Anny Dymnej, dąbrowska organizacja otrzymała prawie 44 tysięcy! Za tę zawrotną dla Fundacji „Wygrajmy Razem” kwotę został zakupiony min. sprzęt nagłośnieniowy oraz instrument klawiszowy dla naszego Specjalisty ds. Artystycznych – Grzegorza Dowgiałło. W ten sposób projekty artystyczne kreowane przez Karolinę Żelichowską i Łukasza Barucha zyskają nowe brzmienie, a fundacyjni artyści jeszcze lepsze podkłady do wykonywanych przez siebie utworów. Również dzięki pomocy udzielonej przez Fundację „Mimo Wszystko” Anny Dymnej i Pierwszy Program Polskiego Radia, działająca przy Fundacji Grupa Wokalna „Mezalians Art” wkrótce nagra swoja płytę. Zatem, pozostaje tylko czekać… na premierę debiutanckiego krążka. Prace nad płytą trwają…

Marzec: Dziś 9 Marca, wiemy, że otrzymamy dotacje na kolejna odsłonę Ogólnopolskiego Przeglądu Osób Niewidomych i Słabo Widzących „Dotyk Dźwięku” i projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”, który tym razem będzie składał się na dwa wydarzenia artystyczne, realizowane w Pałacu Kultury Zagłębia i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Ponadto, został zaakceptowany projekt na realizację pierwszych warsztatów wokalnych dla młodych artystów „Kuźnia Dźwięków”. Jeśli zaś mowa o konkursach, to nadal czekamy na decyzję PFRON w sprawie pierwszego nie muzycznego projektu. Mają to być warsztaty animacyjne. Wydaje się, że punktacja za wniosek konkursowy jest wystarczająca do otrzymania dotacji, ale nadal czekamy na decyzje pd władz PFRON. Trzymajcie kciuki za kolorowy projekt! Jeśli zaś mowa o pozostałych działaniach to trwają przygotowania do drugiej edycji koncertu „Wyśpiewajmy Marzenia”.

Kwiecień: Koncert „Wyśpiewajmy Marzenia” jest to przedsięwzięcie mające na celu zbiórkę pieniędzy na kolonie dla dzieci z biednych rodzin. Fundacja „Wygrajmy Razem” wspiera w jego realizacji dąbrowskie Stowarzyszenie „Dar Serca”. Już teraz zapraszamy do miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie 15 Kwietnia będziemy wspólnie „Wyśpiewywać Marzenia”.

Maj: 29.05.2016 już po raz dziewiąty,na dąbrowskiej scenie wystąpią wspaniali artyści z akompaniamentem zespołu muzycznego. Maj to też miesiąc publikacji ciekawostek graficznych od strony ABC ARTE, witryny zaprzyjaźnionej z „Wygrajmy Razem”. Planowane jest przygotowanie materiałów do pobrania w postaci kolorowanek, samouczków do nauki rysunku od Justyny Margielewskiej – naszej fundacyjnej graficzki, która przygotuje taki „wiosenny prezent” dla wszystkich miłośników farbek i kredek.

Czerwiec – Lipiec: Warsztaty wokalne „Muzyczna Kuźnia”, zakończone koncertem z udziałem debiutantów. Czas trwania:27.06 – 3.07.2016. 2 Lipiec koncert plenerowy w Parku Zielona kończący warsztaty muzyczne.

Wrzesień: Początek roku szkolnego! I przygotowania do listopadowej edycji projektu „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”.

Październik – Listopad: na przełomie Października i Listopada ma miejsce Festiwal Kultury i Sztuki „Zagłębie Wood”. To doskonała okazja na poznanie dorobku artystycznego naszego regionu. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Warto podkreślić, że w Listopadzie Fundacja „Wygrajmy Razem” dokłada kulturalną cegiełkę do tego wydarzenia, w postaci projektu pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”, który będzie miał miejsce od 19 do 20.11.2016. Projekt składać się będzie z dwóch części: koncertu pod hasłem „Moje miejsce na ziemi” zagranego w Pałacu Kultury Zagłębia (20.11.2016) i widowiska poetycko – muzycznego „Wołaniem Wołam Cię” z wierszami Ernesta Brylla, wystawionego w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej (19.11.2016). 

 Grudzień: Szukanie nowych pomysłów na 2017 rok!