Przejdź do treści

Nowatorski konkurs wolny – prawdziwe Blindy!

1 maja 2019 roku  rusza nabór zgłoszeń do pierwszej edycji Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność”. Jest to najnowszy projekt kulturalny naszej Fundacji „Wygrajmy Razem”, który będziemy realizować wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a do rywalizacji o ATRAKCYJNE NAGRODY FINANSOWE mogą stanąć WSZYSCY wokaliści w wieku 15 – 25 lat.

Przegląd będzie miał 3 etapy, z których dwa (półfinał i finał) zostaną zorganizowane w piwnicy teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Uczestnicy zakwalifikowani do konkursu w pierwszym etapie eliminacji będą mieli za zadanie wykonanie polskich piosenek opowiadających jakąś historię. Zaśpiewają je w półfinale (drugi etap) a oceniać ich będzie przy oświetlonej sali jury składające się z profesjonalnych artystów, reprezentujących środowisko osób niewidomych. Będą to zatem prawdziwe „PRZESŁUCHANIA W CIEMNO. 

Plakat M-W-C

Kolejną innowacją będzie fakt, iż finał projektu odbywać się będzie w całkowitym mroku, co pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę wpływającą na całkowicie inną percepcję sztuki i kształtowanie wyobraźni wśród widzących odbiorców (finałowe jury, publiczność, wokaliści). Przegląd „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” będzie jednym z wydarzeń cyklicznego Festiwalu Kultury ZagłębieWood w Dąbrowie Górniczej.

Warunki zgłoszenia i pozostałe informacje o konkursie dostępne będą na stronie www Pałacu Kultury Zagłębia www.palac.art.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.