Przejdź do treści

Nowa dąbrowska szkoła bierze udział w akcji MOON.

Kolejny dzień z akcją MOON za nami! Dzisiaj odwiedziliśmy Katolicką Szkołę Podstawową z Oddziałami Przedszkolnymi, prowadzoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej (ul. Augustyniaka 1).

Spotkanie w Katolickiej SP w DG

Dzieci z klas 1 – 3 mogły lepiej poznać świat osób niewidzących poprzez uczestnictwo w różnych zabawach edukacyjnych, takich jak między innymi: wcielanie się w role przewodnika osoby niewidomej, nalewanie wody za pomocą czujnika poziomu cieczy, czy nauka poruszania się za pomocą białej laski. Podczas dzisiejszego spotkania (to jest 16.10.2018) nie mogło również zabraknąć dobrego humoru. Zajęcia prowadzili Łukasz Baruch i Karolina Żelichowska, a Justyna Margielewska zajmowała się fotografowaniem. Oprócz Justyny w trakcie warsztatów byli obecni Dziennikarze z Telewizji Telpol, która jest Patronem Medialnym drugiej edycji akcji edukacyjno – kulturalnej „Miej Obraz Osoby Niewidomej”.

Wkrótce na naszym profilu FB ukaże się relacja z dzisiejszego spotkania z dziećmi przygotowana przez Redaktorów z TV TELPOL.