Nasz nowy projekt – warsztaty wokalne ŚPIEWALNIA!

Ruszamy z nowym projektem dla wokalistów z Dąbrowy Górniczej! Będą to warsztaty wokalne ŚPIEWALNIA. Do kogo kierowane są warsztaty wokalne ŚPIEWALNIA i jak się zgłosić?

Warsztaty adresowane są do mieszkańców Dąbrowy Górniczej w wieku od 7 do 60 lat i stanowią uzupełnienie oferty kulturalnej Pałacu Kultury Zagłębia.Realizatorem projektu jest Fundacja „Wygrajmy Razem”. Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych 7 uczestników. Termin rekrutacji rozpoczyna się 23.01.2023 i upływa 27.01.2023!

Wszelkie pytania dotyczące warunków uczestnictwa w projekcie należy kierować do Pana Łukasza Baruch – tel. 696 094 857

Harmonogram warsztatów:Organizatorzy przewidują 1 dzień warsztatowy w tygodniu (do ustalenia z uczestnikami). Zajęcia będą prowadzone popołudniu i będą miały charakter indywidualny. Przewidziany czas realizacji zajęć dla każdego z uczestników to 1 godzina lekcyjna (45 minut). Warsztaty potrwają od 1.02.2023 do 30.06.2023 i zostaną zakończone koncertem podsumowującym.

Program warsztatów:W trakcie trwania warsztatów uczestnicy będą mogli pozyskać wiedzę z takich zagadnień jak: – Techniki wokalne

– Doskonalenie umiejętności śpiewania solo i w zespole

– Ćwiczenia rytmiczne

– Sztuka improwizacji

– Ćwiczenia prawidłowego oddechu w śpiewie

– Praca z tekstem (dykcja, artykulacja, interpretacja)

– Praca z mikrofonem

– Nauka jak radzić sobie z tremą

– Kultura sceniczna

– Poznawanie podstawowych pojęć i terminologii związanych ze śpiewem

Info o instruktorach: Warsztaty wokalne ŚPIEWALNIA poprowadzi dwójka przyjaciół posiadających bogate doświadczenie sceniczne.

Grzegorz Dowgiałło: multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów piosenek i tekstów literackich, wokalista, aktor. Ukończył Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a następnie studia wyższe naAkademii Muzycznej w Krakowie (kierunek – fortepian jazzowy). Podyplomowo ukończył pedagogikę. Grzegorz jest członkiem zespołu muzycznego „Recycling Band”, stworzonego przezstudentów, którzy koncertują na unikatowych instrumentach wykonanych z odpadów. Jest ponadto współzałożycielem grupy wokalnej „Mezalians Art.” działającej przy Fundacji „Wygrajmy Razem”. Laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, artysta muzycznego cyklu „Zaczarowane Radio Kraków”. W swojej karierze współpracował z takimi gwiazdami jak: Katarzyna Nosowska, Ewa Uryga, Aga Zarian, czy twórcy kabaretu „Paranienormalni”. Koncertował na terenie całej Polski, a także w Niemczech, Dubaju, Bułgarii, Rumunii, czy na Islandii. Jako aktor grał główne role w spektaklach „Teatru Współczesnego” we Wrocławiu, „Teatru Polskiego” w Poznaniu i „Teatru Rozrywki” w Chorzowie. Za rolę w musicalu „Stańczyk” realizowanym w chorzowskim teatrze otrzymał prestiżową nagrodę „Złotą Maskę”.

Łukasz Baruch: wokalista, animator kulturalny i autor tekstów piosenek. Jest Prezesem i Dyrektorem Kreatywnym Fundacji „Wygrajmy Razem”, w której zajmuje się realizacją projektów artystycznych (koncerty, festiwale, warsztaty wokalne, itp.). Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali wokalnych i uczestnikiem prestiżowych projektów artystycznych w Polsce, a także w Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Włoszech i na Islandii. Jest pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym grupy wokalnej „Mezalians Art”. Na swojej muzycznej drodze miał okazje śpiewać z takimi gwiazdami polskiej piosenki jak: Piotr Kupicha, Adam Nowak, Natalia Kukulska, Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, czy zespół „Skaldowie”. Miał zaszczyt występować w bydgoskiej operze „Nova”, na zamku królewskim w Warszawie, czy w legendarnej krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Pełnił również funkcję instruktora wokalnego podczas warsztatów realizowanych przez Centrum Kultury Wrocław Zachód. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza.

Plakat z Łukaszem Baruchem  i Grzegorzem Dowgiałlo oraz podstawowe info o warsztatach - opisane w treści posta.
Plakat promujący warsztaty ŚPIEWALNIA