Przejdź do treści

Muzyczne spotkanie z Katarzyną Nowak

Dzisiaj Łukasz Baruch, Karolina Żelichowska, Justyna Margielewska i Katarzyna Nowak zorganizowali muzyczne spotkanie z uczennicami i uczniami SP 18 w Dąbrowie Górniczej. Było to 2 spotkanie w ramach akcji MOON. Katarzyna Nowak (niewidoma artystka, kulturoznawczyni z Wrocławia) przygotowała dla najmłodszych klas warsztaty z elementami baśnioterapii.

Katarzyna akompaniowała sobie na gitarze, a jednocześnie śpiewała i opowiadała o przygodach niegrzecznych chłopców w lesie. Zadaniem dzieci było nie tylko słuchanie audycji, ale przede wszystkim odgrywanie różnych ról, śpiewanie piosenek jak i włączanie się w rozmowy na tematy ekologiczne. Na sam koniec spotkania Katarzyna Nowak (podobnie jak wcześniej Łukasz Baruch) odpowiadała na pytania dzieci dotyczące życia osoby niewidomej.

Muzyczne spotkanie z Katarzyną Nowak

Dzięki tym wesołym dyskusjom dzieci mogą nauczyć się, że niepełnopoprawność wynikająca z braku wzroku nie przeszkadza osobom niewidomym w realizacji ich życiowych celów i marzeń, o czym warto przypominać zwłaszcza dziś.

Przypominamy, że 15 października, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych i Słabo Widzących (nazywany również „Dniem białej laski”), którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób niewidzących.