Przejdź do treści

Mezaliansi zaśpiewali w Prochowicach!

Gmina Prochowice znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Dolnego Śląska czyli Wrocławia. Od kilkunastu lat w jeden z ostatnich sierpniowych weekendów Prochowiczanie mają tam swoje święto pn. „Prochowicka Biesiada nad Kaczawą”. Jest to czas festynów, różnorakich pokazów i koncertów. Od 2007 roku organizator imprezy (Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu) zaprasza do udziału w przedsięwzięciu laureatów i finalistów Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”.

Tak się składa, że zespół Mezalians Art tworzą w większości właśnie „Zaczarowani”. Nic zatem dziwnego, że przyszedł moment kiedy grupa przyjaciół (Karolina, Iwona, Grzesiek, Łukasz) zawitała w tym roku w gościnne, prochowickie progi, aby zaprezentować swój repertuar. Zespół wystąpił w okrojonym składzie (z powodów zdrowotnych nie dotarli Przemek i Mariusz), ale i tak koncert wypadł świetnie! Przyczyniła się do tego pogoda i wspaniały aplauz publiczności.

Wokaliści grupy oprócz wspólnego śpiewania zaprezentowali się także solo, w duetach i tercecie. Poza hitami: „Sugar Baby Love”, czy „Ausialalala”, które przyniosły Mezaliansom nagrodę Grand Prix podczas ubiegłorocznego Festiwalu „Widzieć Muzyką” w Bytomiu Odrzańskim artyści wykonali również takie szlagiery jak np. „Tell Him” z rep. Celine Dion & Barbry Streisand (zaśpiewana przez duet Karolina + Iwona), czy hit nieco już zapomnianego, polskiego zespołu Partita pt. „Dwa razy dwa” (który zaśpiewali wszyscy).

Koncert chyba podobał się publiczności, bo nie obyło się bez bisowania. Dla członków zespołu stanowił on także możliwość zrobienia próby, na co ze względu na dzielące przyjaciół odległości nie mogą sobie na co dzień pozwolić.

Przed przyjaciółmi Mezalians Art, w najbliższym czasie jeszcze 2 koncerty. Pierwszy odbędzie się 21 września w poznańskim Schronie Kultury Europa, drugi zaś to koncert otwierający XIV edycję Festiwalu „Widzieć Muzyką” w Bytomiu Odrzańskim. Zaglądajcie na naszą stronę, bo na pewno będziemy o tym pisać!