Przejdź do treści

Łukasza Barucha muzyczne spotkanie z przedszkolakami

Do tej pory artyści Fundacji „Wygrajmy Razem” śpiewali głównie dla osób dorosłych. Czasem zdarzało się, że dla dzieci w wieku szkolnym. Tym razem Prezes Fundacji „Wygrajmy Razem” – Łukasz Baruch zaśpiewał dla i wspólnie z przedszkolakami będącymi w wieku 3 – 4 lat. Muzyczne spotkanie z dzieciakami odbyło się za sprawą Aleksandry Downar Liwoch – przedszkolanki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego numer 5 w Dąbrowie Górniczej (dzielnica Strzemieszyce).

Pani Aleksandra zaprosiła Łukasza Barucha, żeby opowiedział milusińskim o tym jak to jest być osobą niewidomą i jak pomagać osobom niepełnosprawnym. Nie obyło się również bez wspólnego muzykowania, bo dzieciaki uwielbiają taką zabawę i bardzo chciały wystąpić w roli wokalistów śpiewających do prawdziwego mikrofonu. Łukasz specjalnie na tę okazję przypomniał sobie dziecięce lata i nauczył się takich piosenek jak: „Każdy ma jakiegoś bzika”, „Puszek okruszek” , „Moja fantazja”, czy „Blues bujany”.

30

– Zadanie okazało się być niełatwym – śmieje się Baruch. – Bardzo trudno jest skupić uwagę dzieci w tym wieku na jednej czynności dłużej niż kilka minut. Na zadane pytania dzieciaki odpowiadały wszystkie na raz i robił się spory hałas. 🙂 Wydawało mi się, że skoro mam dwuletnią córkę, to jestem już jako tako przygotowany do spotkania z taką publicznością. Byłem w błędzie 🙂 .

Na szczęście wsparła mnie Pani Ola i inne panie przedszkolanki. W sumie jak na pierwszy raz było chyba całkiem nieźle. Pomysł na tego typu spotkania jest trafiony, głownie ze względu na jego wartości edukacyjne i pobudzanie wrażliwości wśród najmłodszych, nie zapominając (rzecz jasna) o dobrej zabawie.

25311019_1787992951232882_1712897714076041958_o

Z pewnością będziemy strać się organizować takie spotkani a w dąbrowskich przedszkolach i podstawówkach. Bardzo dziękuję za zapeszenie Pani Aleksandrze Downar Liwoch i jej podopiecznym. To również dla mnie było pełne wrażeń pouczające przeżycie.