Przejdź do treści

Łukasz Baruch w jaworznickim Laboratorium Biznesu

14 Maja 2026, Prezes naszej Fundacji – Łukasz Baruch uczestniczył jako ekspert w wydarzeniu pod tytułem „Godność osób z niepełnoprawnościami. Wiedza, która zmienia perspektywę”, realizowanym przez Jaworznickie Laboratorium Biznesu.

Łukasz został zaangażowany do udziału w wydarzeniu dzięki rekomendacji Pani Mai Jaworskiej – Wiceprezesce Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Podczas spotkania, na które zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnego biznesu i instytucji, Łukasz Baruch w rozmowie z Moniką Kuś, przekonywał do zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Opowiadał jakie korzyści dla obu stron (firm i pracowników z niepełnosprawnościami) mogą wyniknąć z zatrudniania ludzi z różnymi dysfunkcjami. Na przykładzie własnych doświadczeń, związanych z działalnością Fundacji „Wygrajmy Razem”, Baruch udowadniał, jak wielki potencjał może tkwić w ludziach, którzy przez ogół są postrzegani jako niezaradni.

Przypominamy, że nasza organizacja od 15 lat działa prężnie i wciąż się rozwija, mając na swoim pokładzie 9 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Podczas spotkania Łukasz Baruch konkludował, że jego marzeniem jest, aby osoby z niepełnosprawnościami były postrzegane przez pryzmat swoich, często ogromnych zasobów, a nie tylko deficytów. Tego typu wydarzenia z udziałem ekspertów, jak również potencjalnych pracodawców z otwartego rynku pracy są niezwykle cenne, ponieważ edukują i pozwalają przełamać bariery mentalne, a tym samym zwiększyć szansę na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy za zaproszenie.

Łukasz Baruch, Monika Kuś i publiczność
Spotkanie w Jaworznie z Przedsiębiorcami z dnia 14.05.2026