Łukasz Baruch uhonorowany nagrodą prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza.

23 grudnia 2010 na ostatniej przed świętami sesji rady miejskiej Łukasz Baruch odebrał z rąk Prezydenta Dąbrowy Górniczej Pana Zbigniewa Podrazy nagrodę w dziedzinie twórczości artystycznej, ochrony i promocji  kultury.

– To był  dla mnie wielki zaszczyt i duże przeżycie. – opowiada szczęśliwy laureat
– O tym, że dostanę taką nagrodę wiedziałem już nieco wcześniej. W połowie listopada zadzwoniła do mnie Pani Małgorzata Gębczyńska z pałacu kultury zagłębia z informacją, że dyrektor tej instytucji Pan Grzegorz Perz zamierza złożyć  wniosek z moją kandydaturą do urzędu miejskiego w d.g. było  mi bardzo miło, bo  mimo, iż nie jestem pracownikiem PKZ współpracuje z pałacem juz ponad cztery lata. Jednocześnie byłem trochę zaskoczony, ponieważ  ten zaszczyt spotkał mnie już w 2007 roku. okazało się jednak, ze o tego rodzaju nagrodę można wnioskować  co trzy lata. Tak więc po raz drugi znalazłem się w gronie laureatów, ktorzy otrzymali podobne wyróżnienie.

Nagroda prezydenta miasta  w dziedzinie kultury jest przyznawana co roku osobom które swoją działalnością  artystyczną promują dąbrowę górniczą. znalazłem się więc w naprawdę świetnym towarzystwie plastyków, muzyków i poetów.

Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ dzieki niej czuję się  doceniony, ale także zmotywowany do dalszej pracy nad sobą i dla innych.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przez te cztery lata wspierali mnie, kiedy  starałem się zrealizować moje cele i marzenia. Mam nadzieję, że uda mi się  zrobić  jeszcze więcej!
dziękuję zatem: mojej żonie-oli, rodzicom, rodzinie i przyjaciołom z Dąbrowy i z całej  polski.

dziękuję również mojej „zaczarowanej rodzinie” z festiwalu Pani Dymnej, a także samej Pani Ani i fundacji „Mimo Wszystko”.