Przejdź do treści

Letnie granie z artystami Fundacji „Wygrajmy Razem”

9.08.2015 – w dąbrowskim Parku Zielona, fundacyjny zespół Mezalians Art w składzie: Karolina Żelichowska, Łukasz Baruch, Iwona Zięba, Grzegorz Dowgiałło wraz z Miejską Orkiestrą Dętą przygotowali dla mieszkańców plenerowy koncert. W trakcie imprezy zostały przypomniane hity lat 60., 70. i 80, a także najnowsze przeboje. W repertuarze znalazły się takie szlagiery jak: „Iść w stronę słońca” (w wykonaniu Karoliny, Iwony i Grześka), „Harley mój” (w wykonaniu Grześka), „Zawsze gdzieś czeka ktoś” (w wykonaniu Karoliny), czy „Cykady na Cykladach” (w wykonaniu Łukasza).

Publiczność zgromadzona w parku mogła również posłuchać instrumentalnych wersji hitów wspaniale zagranych przez Dąbrowską Orkiestrę Dętą, wśród których znalazły się: „Heal the World” Michaela Jacksona czy „Nessaja” z musicalu „Tabaluga”. Jeśli chodzi o wykonania wokalne to niewątpliwie największe powodzenie miała polska wersja przeboju „Ob La Di, Ob La Da” The Beatles, którą wokaliści zaśpiewali jako Mezalians Art, jak również mezaliansowy wykon kawałka „Ne zadzieraj nosa” Czerwonych Gitar.

Niedzielny koncert był jednym z kilku realizowanych przez Miejską Orkiestrę Dętą w ramach projektu „Letnia Scena w Parku Zielona”. Projekt realizowany jest co roku i co roku MOK zaprasza artystów Fundacji „Wygrajmy Razem” do wspólnego muzykowania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Kolejny koncert już 16.08. Tym razem zabrzmią arie operowe i operetkowe, które z akompaniamentem orkiestry wykona nasza przyjaciółka i wspaniała dąbrowska sopranistka – Agata Widera. 

Foto relacja z koncertu: 

WP_20150809_035
WP_20150809_037
WP_20150809_038