Przejdź do treści

Laury dla Karoliny Żelichowskiej na festiwalu w Cieplicach

6 – 7.11 odbył się „Widnokres Festiwal” czyli Przegląd Twórczości Osób Niewidomych i Niedowidzących w Cieplicach Ta impreza z wieloletnią tradycją, jest dla wspomnianej miejscowości kontynuacją Jarmarku Artystycznego. Warto zaznaczyć, że występujący na scenie artyści reprezentowali rożne kategorie od wokalu po recytację, nie wyłączając gry na instrumentach.

Oprócz zwyczajowego pierwszego, drugiego czy trzeciego miejsca na podium, jury przyznawało również Grand Prix. Reprezentantka Fundacji „Wygrajmy Razem” – Karolina Żelichowska, wzięła udział w tej imprezie. Oto wrażenia, naszej artystki:

– Pomimo ogromnego stresu podczas konkursu, atmosfera była bardzo miła. Sprzyjała ona integracji, bo przecież na konkursy jedzie się nie tylko, aby ze sobą rywalizować, ale także ze względu na możliwość spotkania znajomych i przyjaciół. Szkoda tylko, że festiwal trwał tak krótko! Według mnie mógłby być dłuższy. W tym momencie, mogę jeszcze tylko pogratulować organizatorom, tego jak przygotowali swój przegląd. Co roku, wywiązują się ze swojego zadania. – odpowiadała Karolina Żelichowska, gdy zaciekawieni, pytaliśmy się jej, „jak było na tegorocznym festiwalu w Cieplicach?”.

– Zaskoczeniem dla wszystkich było to, że uczestniczka w kategorii recytacji, otrzymała Grand Prix. Udało się też zdobyć nagrody artystom, którzy biorą udział w naszych projektach w kategorii wokalnej. Monika Młot („Dotyk Dźwięku 2015”) zdobyła trzecią nagrodę, a Krzysztof Wysocki (również uczestnik tego przedsięwzięcia Fundacji „Wygrajmy Razem” z 2014 roku) otrzymał wyróżnienie. – wymieniła Karolina, nie chwaląc się swym sukcesem.

Jednak warto zaznaczyć, że wiceprezes Fundacji „Wygrajmy Razem” ma na swoim koncie drugie miejsce w tym konkursie, również w kategorii wokal. Oto nasza, skromna laureatka! 

karolina2www
Karolina1www