Konkurs Piosenki Radosnej – znamy zwycięzców!

Wczoraj, 17.05.2021 Fundacja „Wygrajmy Razem” zakończyła realizację Konkursu Piosenki Radosnej, którego celem była promocja wokalnych talentów z terenu całego kraju. Był to pierwszy projekt, który organizacja Karoliny Żelichowskiej i Łukasza Barucha realizowała w całości za pośrednictwem Internetu.

Konkurs był przeznaczony dla wokalistów w wieku 15 – 30 lat z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Żeby wziąć udział w inicjatywie należało wysłać mailem do fundacji nagranie wideo jednej piosenki w języku polskim, która niosła optymistyczne przesłanie i miała radosny charakter.

Wpłynęło 27 zgłoszeń, z których organizatorzy wyłonili 12 uczestników półfinału. Spośród wyżej wymienionej grupy komisja jurorska zakwalifikowała do finału 6 podmiotów artystycznych (5 solistów i 1 duet). Organizatorom udało się zaprosić do jury znanych artystów z Dąbrowy Górniczej: Agatę Widerę – Burdę (śpiewaczka operowa), Przemysława Smolarskiego (muzyk – wokalista) i Jarosława Cybę (artysta kabaretowy, założyciel Kabaretu DNO).

Nagrania finałowej szóstki zostały zamieszczone na kanale You Tube Fundacji „Wygrajmy Razem” i profilu FB, a wyboru zwycięzców dokonali internauci lajkując ulubione wykony.

Zwyciężył małżeński duet: Zuzanna i Rok Mulec z Żyrardowa. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Siekierka z Katowic, zaś trzecie miejsce zajęła Natalia Smogulecka z Bydgoszczy.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Fundację „Wygrajmy Razem” i jej pracowników, a także zestawy gadżetów zasponsorowane przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Projekt cieszył się ogromnym powodzeniem w sieci i organizatorzy planują realizację kolejnej edycji w przyszłym roku.

Fotografie zwycięzców konkursu i podana punktacja. I Miejsce:  Zuzanna i Rok Mulec z Żyrardowa z łączną liczbą głosów 669. II Miejsce:  Natalia Siekierka z Katowic z łączną liczbą głosów 490. III Miejsce:  Natalia Smogulecka z Bydgoszczy z łączną liczbą głosów 454.

Opis: Fotografie zwycięzców konkursu i podana punktacja. I Miejsce: Zuzanna i Rok Mulec z Żyrardowa z łączną liczbą głosów 669. II Miejsce: Natalia Siekierka z Katowic z łączną liczbą głosów 490. III Miejsce: Natalia Smogulecka z Bydgoszczy z łączną liczbą głosów 454.