Przejdź do treści

Koncert w operze Nova

Wczoraj 27.11.2023, wieczorem na deskach opery „Nova” w Bydgoszczy miał miejsce zrealizowany z wielkim rozmachem koncert pod tytułem „Rozśpiewana Europa” z cyklu „Śpiewnik Polaka”. Zaproszeni przez organizatorów artyści zaśpiewali wielkie przeboje kojarzone z europejskimi państwami. W repertuarze znalazły się na przykład utwory z Grecji (piosenka pod tytułem „Dzieci Pireusu”), Niemiec („Wind of Change” z repertuaru grupy Scorpions), Francji („Chanson d’amour”), Hiszpanii ( „Porche te vas”), czy Anglii („A whiter shade of Pale”).

Wśród zaproszonych wokalistów i wokalistek znalazł się Łukasz Baruch, który w duecie z Darią Barszczyk zaśpiewał przebój „Ciao, ciao bambino” (Włochy) i solo wielki hit Toma Jonesa „Delilah”. Zgromadzoną w operze publiczność swoimi wykonami zachwycili również Patrycja Błach, Laura Dziąba, Paulina Gruszecka z mężem Bartkiem, Ola Nykiel, Natalia Smogulecka, Martyna Wójcik, Agata Zakrzewska, Kacper Kujawski, Paweł Nodzak i Bartek Peszuk.

Aranżacje do koncertu przygotował znany kompozytor i dyrygent Zbigniew Górny. Wokalnym popisom towarzyszyła orkiestra pod kierownictwem profesora Wojciecha Olszewskiego. Wystąpił również chór akademicki uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jak również tancerze. Imprezę poprowadził Szymon Jachimek. Widowisko pozostawiło niezapomniane wrażenia zarówno w sercach artystów jak i publiczności.

Scena opery Nova i publiczność. Na deskach tancerze w krakowskich strojach, chór, wokaliści.
Finał koncertu