Przejdź do treści

Koncert UNIVERSEalnie

Koncert popularyzujący polską muzykę rozrywkową na przykładzie twórczości zespołu UNIVERSE. Artyści zaproszeni do wydarzenia zaśpiewali piosenki z repertuaru Mirosława Breguły.

Data: 1.12.2023
Miejsce: Dąbrowa Górnicza – Dom Kultury Ząbkowice
Organizator: FUNDACJA NA RZECZ PROMOWANIA AKTYWNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYGRAJMY RAZEM” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, Płac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Fundacja „GODNE ŻYCIE” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, Portal www AKTYWNE STRZEMIESZYCE.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza

Koncert pod hasłem UNIVERSEALNIE. Piosenki z repertuaru Mirka Breguły, w swoich, autorskich aranżacjach przypomniał Radosław Bugański. Muzykowi towarzyszył Jerzy Bugański (razem z Radosławem tworzy duet „Jurata”).

W trakcie tego wieczoru, nie zabrakło również piosenek, stworzonych właśnie przez ten duet. Emilia Stalmach i Grzegorz Dowgiałło (artyści współpracujący z naszą fundacją) zaśpiewali w duecie utwory (znane z muzycznej interpretacji Mirosława Breguły i Beaty Kozidrak), a nawet nie zabrakło „Ballady o dwóch przyjaciołach”, w której na chwilę zaśpiewał dla publiczności wokalista z grupy UNIVERSE (to zasługa Grzegorza Dowgiałło).

Plakat koncertu pod tytułem UNIVERSEALNIE wraz z dodatkowymi informacjami o finale ŚPIEWALNI.
Plakat koncert UNIVERSEalnie