Przejdź do treści

KONCERT 12 KROPEL – CZYLI SCENARIUSZ, KTÓRY NAPISAŁO ŻYCIE

20.01.2012 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Kołłątaja odbędzie się koncert promocyjny książki opowiadającej o losach niezwykłej bohaterki – niewidomej Katarzyny Nowak z Wrocławia. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia artystycznego, a zarazem promotorem i współwydawcą książki „12 kropel życia” jest poznańskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Przystań”. Współorganizatorami koncertu są: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i dąbrowska Fundacja „WYGRAJMY RAZEM” wspierająca niepełnosprawnych artystów.

W koncercie udział wezmą: bohaterka i współautorka książki, a zarazem wokalistka grająca na gitarze klasycznej – Katarzyna Nowak; przyjaciel Kasi, niewidomy wokalista i Prezes Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” – Łukasz Baruch, niezwykle utalentowany dąbrowski piosenkarz – Dawid Podsiadło wraz z zespołem „CurlyHeads”, oraz poznański artysta – malarz, a zarazem ilustrator książki – Jerzy Łuczak. Reżyserem i konferansjerem będzie Roman Kawecki – Prezes Stowarzyszenia „Przystań”, jednocześnie jeden ze współautorów książki „12 kropel życia”.

Książka , która połączyła we wspólnym przedsięwzięciu organizacje, instytucje i artystów z Poznania, Wrocławia i Dąbrowy Górniczej jest skierowana do wszystkich. Stanowi ona budujący przykład jak dzięki systematycznej pracy, wytrwałości i pomocy najbliższych i przyjaciół można pokonać ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i uczestniczyć w normalnym życiu. Pozwala również lepiej zrozumieć w jaki sposób można pomagać takim osobom, którym ze strony społeczeństwa potrzebna jest empatia, „uchylenie drzwi do świata”, a nie litość.

Katarzyna Nowak, bohaterka i współautorka „12 kropel życia” jest osobą niewidomą od urodzenia. Ukończyła dwa kierunki studiów (kulturoznawstwo i polonistykę) oraz podstawową i średnią szkołę muzyczną. Jest wokalistką i gitarzystką, z sukcesem występującą na festiwalach i koncertach (jest m.in. laureatką Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” im. Marka Grechuty w Krakowie organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”).

To właśnie podczas tego festiwalu, w 2007 roku dąbrowski pasjonat muzyki – Łukasz Baruch stojąc u progu swojej wielkiej przygody ze śpiewem, poznał Kasię Nowak. Od tego czasu oboje łączy nić sympatii, wzajemny podziw i szacunek. Nic więcdziwnego, że Fundacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej „WYGRAJMY RAZEM” wspiera talenty i wszelką aktywność osób niepełnosprawnych. Tym razem pomoże ona w promocji książki, a najbliższy koncertpromujący ją odbędzie się w Dąbrowie Górniczej.

Po występie możliwe będzie jej kupno wraz z podpisami autorów.

Cena książki wynosi 30zł.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na koncert o godz.17.00 w dniu 20 stycznia 2012 r. do Sali audiowizualnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Tadeusza Kościuszki 25.